Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony poleca telewizory BRAVIA™ „Gotowe na PlayStation®5”

Komunikat prasowy   •   Lip 29, 2020 16:00 CEST

Sony Europe poinformowało o wyróżnieniu wybranych modeli obecnych telewizorów BRAVIA oficjalną rekomendacją „Gotowe na PlayStation®5”. Jest ona udzielana we współpracy z Sony Interactive Entertainment (SIE) jako pomoc w wyborze telewizora, który będzie optymalnie współpracował z wyczekiwaną konsolą do gier PlayStation 5 (PS5™), wchodzącą na rynek w tym roku.

Pierwszymi telewizorami Sony polecanymi jako „Gotowe na PlayStation 5” są zaawansowane modele Full Array LED 4K HDR z serii XH90 oraz Full Array LED 8K HDR z serii ZH81. Telewizor XH90 umożliwia wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K w tempie 120 kl./s2 przy bardzo małym opóźnieniu sygnału wejściowego, wynoszącym zaledwie 7,2 ms3. Seria ZH8 pozwala z kolei wyświetlać niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości 8K4, a także w rozdzielczości 4K w tempie 120 kl./s2 (zgodność ze specyfikacją zależy od gry na PS5). Oba modele zapewnią więc wyjątkową płynność gier z konsoli PS5.

Telewizory „Gotowe na PlayStation 5” mają także tryb „Gra”, automatycznie zmniejszający opóźnienie obrazu z konsoli. Tryb ten umożliwia ponadto równoczesne wybudzanie telewizora i konsoli PS5 kontrolerem bezprzewodowym DualSense™ oraz obsługę konsoli PS5 pilotem od telewizora5.

Telewizory Sony są wyposażone w najlepsze w tej klasie sprzętu procesory z rodziny X1, które pomagają zapewnić piękny obraz z żywymi kolorami i nadzwyczajnym kontrastem. Do uzyskania bardzo realistycznych i intensywnych wrażeń przyczynia się także mocny dźwięk dobiegający bezpośrednio z ekranu. Najnowocześniejsze firmowe technologie Sony pozwalają bez reszty oddać się grom, które dzięki PS5 zyskują nową jakość.

Sony i SIE nadal będą zapewniać fanom PlayStation maksimum emocji przy grze. Współpraca ta wpisuje się w filozofię „One Sony” — wspólnego wykorzystywania kreatywności i technologii przez podmioty z grupy Sony.

Więcej informacji można znaleźć pod następującym adresem: https://www.sony.net/bravia-gaming

1 8K: 7680 x 4320 pikseli. 4K: 3840 x 2160 pikseli. Wymagane są treści zgodne z formatem HDR z obsługiwanych serwisów do transmisji strumieniowej, takich jak Netflix i Amazon Video, lub z urządzenia zgodnego z formatem HDR podłączonego przez HDMI. Wymagane są przewody HDMI® (do nabycia oddzielnie).

2 Możliwość wyświetlania gier 4K 120 kl./s zostanie wprowadzona w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania telewizora BRAVIA.

3 Opóźnienie sygnału wejściowego w telewizorze XH90 zmierzono dla wejścia HDMI i gry 4K 120 kl./s w wewnętrznym środowisku testowym. Opóźnienie w rzeczywistych warunkach użytkowania lub specyficznych warunkach może być inne.

4 Możliwość wyświetlania gier 8K z konsoli PS5 zostanie wprowadzona w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania telewizora BRAVIA.

5 Pilot od telewizora zapewnia automatyczną synchronizację zasilania i umożliwia proste przemieszczanie kursora w konsoli do gier PlayStation.

„PlayStation”, „DualSense” i „PS5” są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi Sony Interactive Entertainment Inc.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/