Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony powiększa ofertę soundbarów o modele HT-G700 i HT-S20R

Komunikat prasowy   •   Maj 12, 2020 09:00 CEST

  • Nowy 3.1-kanałowy soundbar HT-G700 z systemem Dolby Atmos® i poprawiającym słyszalność dialogów, dedykowanym głośnikiem centralnym ożywi programy telewizyjne intensywnym dźwiękiem przestrzennym
  • Soundbar HT-S20R łączy moc 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego z efektownym wyglądem

Do oferty soundbarów firmy Sony dołączają dwa nowe modele o dużej mocy: HT-G700 i HT-S20R, będące źródłem intensywnego dźwięku przy oglądaniu filmów i programów telewizyjnych w domowym zaciszu.

Kinowy dźwięk przestrzenny i wyraźne dialogi

HT-G700 to 3.1-kanałowy soundbar z systemami Dolby Atmos® i DTS:X. Urządzenie łączy intensywny dźwięk przestrzenny z wyraźnymi dialogami i pozwala bez reszty oddać się oglądaniu filmów i telewizji.

Soundbar HT-G700 może wytwarzać nawet 7.1.2 kanałów dźwięku, który zdaje się dobiegać ze wszystkich stron. Połączenie technologii Vertical Surround Engine z opracowaną przez Sony technologią przetwarzania sygnału sprawia, że dźwięk z trzech przednich głośników otacza słuchacza zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej. Nowo wprowadzone ulepszenia w przetwarzaniu sygnału jeszcze bardziej rozszerzyły strefę efektu przestrzennego[1]. Soundbar HT-G700 jest również wyposażony w funkcje interpolacji, dzięki którym nawet zwykły sygnał stereo zmienia się w dźwięk 7.1.2-kanałowy. Oznacza to, że efektami przestrzennymi można wzbogacić każdy film i serial — wystarczy nacisnąć przycisk Immersive AE.

Nabywca soundbara HT-G700 otrzymuje w zestawie osobny głośnik centralny. Poprawia on słyszalność zarówno błyskawicznych wymian zdań w programie telewizyjnym, jak i wypowiadanej szeptem kwestii z filmu, a ponadto zapewnia bogate, szczegółowe brzmienie muzyki. Starannie zoptymalizowany tryb S-Force PRO „unosi” dźwięk odpowiednio do rozmiarów telewizora (z ekranem od 55" wzwyż) i pozwala całkowicie oddać się oglądaniu.

Wybieranie optymalnego ustawienia

Aby dostosować dźwięk lub tryb audio do oglądanego programu, wystarczy naciskać przycisk na pilocie. Tryb Kino pozwoli mocniej zagłębić się w akcję filmu, a tryb Muzyka wyeksponuje każdy niuans ulubionego nagrania. Do wyboru są ponadto tryby Głos oraz Noc. Pierwszy z nich, poprawiający słyszalność mowy, pomaga nie uronić ani słowa; drugi zapewnia zrównoważony dźwięk, dobrze słyszalny nawet przy małej głośności.

W skład zestawu soundbara HT-G700 wchodzi bezprzewodowy subwoofer o dużej mocy, który zwiększa głębię i bogactwo tonów niskich. Znacznie głębszy i bogatszy bas to także zasługa powiększonej obudowy wewnętrznej[2]. Ułatwieniem przy podłączaniu telewizora będą natomiast łącza Bluetooth® i HDMI eARC/ARC.

HT-S20R

Elegancko wyglądający, 5.1-kanałowy soundbar HT-S20R łączy dużą moc (400 W) z przystępną ceną. Do reprodukcji dźwięku służą w nim między innymi dwa tylne głośniki i subwoofer. Model ten jest pomyślany do ustawienia przy telewizorze, a jego podłączanie ułatwiają łącza HDMI, optyczne i analogowe. Odtwarzanie muzyki może się ponadto odbywać przez łącze Bluetooth® lub USB.

Sprzedaż modeli HT-S20R oraz HT-G700 rozpocznie się w maju.

Dane techniczne produktów znajdują się pod adresami:

Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.eu/

[1] W porównaniu z modelem HT-XF9000

[2] W porównaniu z modelem HT-XF9000

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/