Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony powiększa ofertę tegorocznych telewizorów 4K Ultra HD obsługujących materiały HDR

Komunikat prasowy   •   Wrz 02, 2015 16:45 CEST

Sony Europe poinformowało o wprowadzaniu obsługi materiałów HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamiki) w kolejnych seriach telewizorów 4K Ultra HD. Poza wcześniej ogłoszonymi seriami X94C i X93C materiały HDR będą także obsługiwać — po aktualizacji sieciowej[1] — serie X91C, X90C, X85C i S85C. Materiały HDR zapewniają głębszą czerń, większą maksymalną jasność oraz bogatsze przejścia tonalne. Aby zapewnić użytkownikom większy wybór takich materiałów, firma Sony nawiązała także współpracę z serwisami oferującymi materiały wideo w transmisji strumieniowej, takimi jak Amazon Video. Planowana aktualizacja pozwoli użytkownikom telewizorów oglądać treści HDR z serwisu Amazon Video (w wybranych krajach).

Technologia HDR rozszerza dostępny zakres poziomów jasności i nadaje wyświetlanemu obrazowi większy kontrast. W rezultacie ujawniają się szczegóły ukryte w głębokich cieniach oraz niuanse kolorystyczne w najjaśniejszych fragmentach. Zgodność telewizora z materiałami HDR oznacza więc żywsze kolory, lepszą widoczność szczegółów, wyraźnie odwzorowane światła i większą głębię obrazu.

— Sony z zadowoleniem rozszerza ofertę telewizorów 4K Ultra HD obsługujących materiały HDR — mówi Motoi Kawamura, główny menedżer ds. planowania i marketingu produktów telewizyjnych w Sony Europe. — Firma Sony zawsze była liderem technologii HDR i jest jedynym producentem oferującym pełne wrażenia wizualne HDR: od rejestracji obrazu profesjonalną kamerą z funkcjami HDR przez produkcję i montaż materiałów HDR w wytwórni Sony Pictures aż po wyświetlanie obrazu w domowym salonie na zgodnych z HDR telewizorach z powiększonej oferty.

Pierwszym serwisem, który zaoferował materiały HDR swoim użytkownikom, był Amazon. W ramach serii Amazon Original udostępnił on posiadaczom kont Prime serial „Mozart in the Jungle”. Obecnie w technice HDR realizowane są kolejne materiały.

Unikatowa technologia X-tended Dynamic Range w seriach X94C i X93C pozwala uzyskać głębszą czerń i intensywniejszą biel. Zapewnia to lepsze wrażenia przy oglądaniu nagrań wideo, zarówno zrealizowanych w technice HDR, jak i pozostałych. Technologia X-tended Dynamic Range w serii Sony X93C rozszerza zakres jasności do dwóch razy. W serii X94C wykorzystano wersję X-tended Dynamic Range PRO, dzięki której zakres jasności staje się nawet trzykrotnie większy.

[1] Dostępność w tym roku.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net