Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony powiększa ofertę telewizorów o trzy nowe serie 4K HDR

Komunikat prasowy   •   Lut 01, 2019 12:10 CET

Sony XG83

Nowe telewizory 4K HDR firmy Sony wyróżniają się doskonałą jakością obrazu i bogactwem funkcji smart

Firma Sony ogłosiła, że w 2019 r. wprowadzi na rynek trzy nowe serie telewizorów: XG83, XG80 i XG70. W każdej z nich znajdą się modele z ekranami różnej wielkości, dostosowane do różnorodnych rozmiarów i aranżacji wnętrz. Dzięki najnowszym technologiom obrazu i dźwięku firmy Sony telewizory te będą kuszącą propozycją dla każdego, kto pragnie zakosztować nadzwyczajnych wrażeń zapewnianych przez obraz 4K HDR.

W serii XG83 wykorzystano procesor Sony 4K HDR X1™ z technologiami Object-based HDR remaster i Super Bit Mapping™ HDR, których zadaniem jest zwiększanie głębi, wzbogacanie faktur i nadawanie obrazowi naturalnej kolorystyki. W rezultacie uzyskano dokładniejszy, wyjątkowo realistyczny obraz o większej maksymalnej jasności.

Aby zapewnić widzom jeszcze intensywniejsze przeżycia, we wszystkich czterech seriach wykorzystano firmowy system przetwarzania obrazu Sony. Technologia 4K X-Reality™ PRO interpoluje i wyostrza obraz, nadając mu jakość zbliżoną do 4K i ujawniając dodatkowe detale sceny. Zadaniem technologii TRILUMINOS™ Display jest natomiast wierne zreprodukowanie każdego koloru we wszystkich jego odcieniach. Elegancki, atrakcyjny wygląd to z kolei zasługa ramki ekranu — wykonanej z aluminium (XG83) lub o wyglądzie szczotkowanego aluminium (XG80, XG70) — oraz stylowych podstaw pozwalających ukryć przewody.

Nabywcy serii XG83 i XG80 będą mogli korzystać z funkcjonalności smart platformy Sony Android TV, w tym serwisu Google Play™ i dostępnych w nim aplikacji YouTube™, Netflix, Prime Video i innych1. Aby telewizor — i cały dom — stały się jeszcze bardziej inteligentne, w modele z serii XG83 i XG80 wbudowany jest Asystent Google. Wystarczy więc wypowiedzieć do pilota odpowiednie polecenie, a Asystent Google pomoże w zaplanowaniu dnia, wyszuka treści lub włączy film, program telewizyjny itp.2 Telewizory z serii XG70 mają natomiast wbudowaną przeglądarkę internetową. Doskonale spisują się także przy oglądaniu seriali oraz filmów przesyłanych strumieniowo z popularnych serwisów. Dwa z nich, Netflix i YouTube3, można włączyć jednym naciśnięciem przycisku.

Dostępne wielkości ekranu:

XG83: 43", 49".

XG80: 43", 49", 55", 65", 75".

XG70: 43", 49", 55", 65".

W celu uzyskania dalszych informacji, dat rozpoczęcia sprzedaży oraz cen zapraszamy do odwiedzenia lokalnej strony internetowej Sony:

XG83: http://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg8305-series

XG80: http://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg8096-series

XG70: http://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg7002-series

1 Dostępność zależy od regionu.

2 Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.

3 Specyfikacja pilota zależy od regionu i modelu telewizora.

Google, Android TV oraz inne odnośne znaki i logo są znakami towarowymi Google LLC.

Amazon, Amazon Prime Video oraz wszystkie odnośne logo są znakami towarowymi Amazon.com Inc. lub jego podmiotów zależnych.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/