Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony prezentuje na targach IFA 2016 nowy projektor 4K SXRD™ do kina domowego: VPL-VW550ES

Komunikat prasowy   •   Wrz 01, 2016 13:15 CEST

VPL-VW550ES

Realistyczny obraz 4K HDR źródłem nieosiągalnych dotąd wrażeń w kinie domowym

Firma Sony wzbogaciła ofertę projektorów do kina domowego o nowy model o rozdzielczości natywnej 4K. Został on zaprezentowany podczas targów IFA 2016. VPL-VW550ES to trzeci projektor w aktualnej ofercie Sony, który oferuje obsługę materiałów 4K HDR. Stworzono go z myślą o fanach kina, muzyki i sportu, którzy pragną uzyskać najlepszą możliwą jakość przy oglądaniu ulubionych materiałów w kinie domowym albo salonie. Wobec rosnącego popytu na materiały 4K HDR projektor VPL-VW550ES został przygotowany do obsługi najnowszych standardów 4K. Zgodność z HDR pozwala z kolei w pełni wykorzystywać dostępne już nagrania.

— Projektor VPL-VW550ES jest kolejnym efektem dążenia firmy Sony do zapewnienia widzom maksymalnie realistycznego obrazu i intensywnych wrażeń — mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. — Obraz 4K HDR najwierniej oddaje rzeczywistość, jaką widzimy na własne oczy. Nowy projektor zagwarantuje więc fanom kina domowego najlepszą możliwą jakość projekcji. Dzięki 4K HDR „zobaczyć” naprawdę znaczy „uwierzyć”.

VPL-VW550ES to trzeci projektor do kina domowego wprowadzony przez firmę Sony od czasu targów IFA 2015. Przed nim swoją premierę miał topowy model VPL-VW5000ES; wcześniej w popularnej serii HW pojawił się projektor VPL-HW45ES.

Dopasowany do otoczenia

Projektor Sony VPL-VW550ES to w zamyśle produkt „niewidzialny” i „niesłyszalny”. Zgodnie z oczekiwaniami coraz większej liczby klientów to eleganckie urządzenie jest oferowane w wersji białej i czarnej, dzięki czemu idealnie harmonizuje z wystrojem każdego kina domowego lub salonu. Miłośnicy rozrywki docenią bardzo cichą pracę wentylatora, który w żaden sposób nie zakłóca oglądania ulubionych programów. Technologia Sony zapewnia ponadto imponującą trwałość lampy: do 6000 godzin (w trybie jasności „Niski”). Dla użytkownika oznacza to mniej przerw w działaniu i rzadszą konieczność konserwacji.

Urzekający obraz

Projektor VPL-VW550ES jest następcą modelu VPL-VW520ES i w porównaniu z nim zapewnia lepszą jakość obrazu. Jasność 1800 lumenów idzie w parze z większym dynamicznym współczynnikiem kontrastu, wynoszącym obecnie 350 000:1. Unikatowa technologia 4K firmy Sony przewyższa inne rozwiązania wyrazistością i ostrością obrazu. Całości dopełnia technologia HDR zapewniająca bardzo duży kontrast i rozszerzony zakres poziomów jasności. Pozwala ona reprodukować zarówno jasne, jak i ciemne odcienie w sposób zgodny z zamierzeniem i wizją reżysera.

Poza technologią HDR, wykorzystywaną na płytach Blu-ray Ultra HD i przez operatorów telewizji OTT (Over-The-Top content),nowy projektor Sony będzie zgodny ze standardem HLG (Hybrid Log-Gamma), który w przyszłości znajdzie zastosowanie w telewizji i materiałach tworzonych przez użytkowników. Zgodność tę zapewni aktualizacja wewnętrznego oprogramowania*.Dzięki niej projektor VPL-VW550ES będzie w pełni przygotowany do współpracy z technologiami przyszłości i pozwoli uzyskać bardziej realistyczny obraz przy oglądaniu sportu, muzyki na żywo i innych programów telewizyjnych.

Nowy model, tak jak i jego poprzednik, umożliwia dostęp do serwisów z materiałami 4K przez łącze HDMI w najnowszej wersji (umożliwiającej przesyłanie sygnałów HDR w jakości 4K 24p i 4K 60p). Złącza HDMI1 i HDMI2 są ponadto zgodne ze standardem HDCP 2.2. Wbudowany nadajnik radiowy 3D emituje mocny sygnał bezprzewodowy i zwiększa zasięg oraz stabilność synchronizacji 3D.

Dostępność projektora VPL-VW550ES planowana jest na październik 2016 r. Goście targów IFA będą go mogli obejrzeć na stanowisku firmy Sony w hali 20 Messe Berlin. Dalsze informacje o oferowanych przez Sony projektorach do kina domowego można znaleźć pod adresem http://pro.sony.eu/products/projectors-homecinema

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net