Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony prezentuje na targach Photography Show 2016 prototyp nowego bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem

Komunikat prasowy   •   Mar 18, 2016 10:00 CET

Podczas targów Photography Show 2016 firma Sony po raz pierwszy w Europie pokaże prototyp nowego bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem, spełniającego rosnące wymagania profesjonalnych fotografów posługujących się sprzętem Sony.

Nowy system oświetlenia jest przeznaczony do użytku z aparatami α z wymiennymi obiektywami oraz zewnętrznymi lampami błyskowymi. W jego skład wejdzie bezprzewodowy sterownik radiowy FA-WRC1M oraz odbiornik bezprzewodowy FA-WRR1.

Nowy, oparty na łączności radiowej system zdalnego sterowania będzie miał nawet 30 metrów zasięgu. Zapewni dzięki temu wyjątkową elastyczność pracy z bezprzewodowymi lampami błyskowymi i znakomite działanie w każdych warunkach. System pozwala na sterowanie maksymalnie 15 zewnętrznymi lampami błyskowymi w maksymalnie 5 grupach. Użytkownik ma możliwość ręcznego lub automatycznego sterowania mocą błysku obsługiwanych lamp. Nowy system pozwoli ponadto na synchronizację lamp z czasami migawki do 1/250 sekundy; dostępny będzie też tryb synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (HSS).

Nowy bezprzewodowy system sterowania oświetleniem będzie dostępny w Europie latem 2016 r. Ceny i dokładne dane techniczne zostaną podane w późniejszym terminie.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net