Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony prezentuje najnowsze produkty na targach IFA 2019

Komunikat prasowy   •   Wrz 05, 2019 13:35 CEST

Zapewnianie użytkownikom nowych, niepowtarzalnych wrażeń przy wykorzystaniu różnorodnych technologii i produktów

Tokio — W piątek 6 września w Berlinie rozpoczynają się targi elektroniki użytkowej IFA 2019, na których Sony Corporation pokaże cały wachlarz swoich najnowszych produktów.

Przed oficjalnym otwarciem imprezy, w czwartek 5 września odbyła się konferencja prasowa Sony, którą poprowadził Shigeki Ishizuka, Senior Executive Vice President and Officer kierujący segmentem Electronics Products & Solutions w Sony Corporation. Przypomniał on, że celem Sony jest „wypełniać świat emocjami dzięki potencjałowi kreatywności i technologii”. Dodał, że firma nadal będzie tworzyć pionierskie urządzenia, stanowiące nową wartość dla twórców i użytkowników. Następnie Shigeki Ishizuka ogłosił wprowadzenie na rynek smartfona Xperia 5 oraz innych produktów, które powstały dzięki unikatowym technologiom Sony. Stwierdził przy tym, że Sony planuje dostarczać kolejne „osobiste rozwiązania rozrywkowe” oparte na połączeniu najlepszych produktów i technologii Sony i zapewniające każdemu użytkownikowi wrażenia zgodne z jego specyficznymi oczekiwaniami.

Filmowy zapis konferencji prasowej jest dostępny pod następującym adresem:

www.sony.pl/electronics/ifa

Najważniejsze z zaprezentowanych produktów

Smartfon

Sony ogłosiło premierę smartfona Xperia 5. Ten nowy model z flagowej serii ma najważniejsze cechy telefonu Xperia 1. Wykorzystano w nim także technologie Sony z segmentu produkcji telewizyjnej i kinowej, które zintegrowano w niewielkiej, eleganckiej obudowie. Smartfon Xperia 5 będzie wprowadzany w różnych krajach i regionach począwszy od jesieni tego roku*1.

Smartfon Xperia 5 obsługuje standard HDR (duży zakres dynamiki) i jest wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz OLED o proporcjach 21:9*2 i rozdzielczości Full HD+ (2520 x 1080 pikseli). Urządzenie ma 68 mm szerokości, przez co jest poręczne i wygodne w użyciu. Waży o 14 gramów mniej niż model Xperia 1, ale mimo kompaktowej konstrukcji pozwala oglądać obraz na ekranie 21:9 CinemaWide™.

W smartfon Xperia 5 wbudowany jest aparat z trzema obiektywami, 12-megapikselowymi przetwornikami i optycznym stabilizatorem obrazu. Wyposażenie aparatu obejmuje ponadto system automatyki ostrości Eye AF, który wykorzystuje algorytmy z aparatów z wymiennymi obiektywami Sony α™ (Alpha™) do rozpoznawania oka ludzkiego i utrzymywania na nim ostrości. Użytkownik może swobodnie przełączać się między uniwersalnym obiektywem 26 mm (w przeliczeniu na format 35 mm) F1,6, teleobiektywem 52 mm F2,4 i obiektywem superszerokokątnym 16 mm F2,4, uzyskując jeszcze większe możliwości twórczego fotografowania.

Procesor „X1™ for mobile” pozwala z kolei wykorzystać technologie HDR Remastering do przekształcania materiałów SDR (o standardowym zakresie dynamiki) w piękne obrazy o jakości będącej odpowiednikiem HDR (dużego zakresu dynamiki). Procesor ten jest oparty na technologii interpolacji zastosowanej po raz pierwszy w telewizorach BRAVIA®. Wzmacnia kontrast, kolorystykę i wyrazistość nawet w materiałach wideo z Internetu. Udoskonalenia objęły też tryb „Game enhancer”: obecnie daje on większe możliwości zapisu gry i pozwala oglądać obraz w proporcjach 21:9*2.

Smartfon Xperia 5 jest oparty na platformie mobilnej Qualcomm® Snapdragon 855: najnowszej w ofercie Qualcomm. Całości dopełnia funkcja „inteligentnej łączności”, wykorzystująca technologię pogłębionego uczenia się do analizy sygnałów Wi-Fi i prognozowania problemów z łącznością. W przypadku przewidywania problemów z łączem Wi-Fi następuje automatyczne przełączenie na sieć LTE, by zapewnić optymalną jakość transmisji.

*1: Dostępność będzie zależała od kraju i regionu.

*2: Proporcje zależą od formatu materiału.

Home Entertainment & Sound

Słuchawki bezprzewodowe z serii 1000X zapewniają najlepsze możliwe osłabianie zewnętrznego hałasu i doskonały dźwięk, przez co wzbogacają wrażenia słuchacza. Serię tę tworzyły dotąd nagradzane słuchawki z pałąkiem na głowę WH-1000XM3 oraz prawdziwie bezprzewodowe WF-1000XM3. Obecnie dołączy do nich model z pałąkiem na szyję WI-1000XM2, wyposażony w taki sam procesor osłabiania hałasów HD QN1 jak słuchawki WH-1000XM3. Ten nowy produkt wyróżnia się najlepszym na rynku*3 osłabianiem zewnętrznego hałasu i wysoką jakością dźwięku. Jego elastyczny i lekki silikonowy pałąk na szyję pozwala połączyć komfort przy słuchaniu ze stylowym wyglądem.

Na stoisku Sony prezentowanych jest także szereg technologii i produktów audio, które można łączyć ze smartfonami i innymi urządzeniami w celu uzyskania rozrywki dostosowanej do indywidualnych oczekiwań i osobistej przestrzeni. Goście targów IFA będą mogli poznać w działaniu technologię 360 Reality Audio. Technologia ta otacza słuchacza dźwiękiem, tworząc wrażenie uczestnictwa w koncercie na żywo. Smartfon Xperia 1 w połączeniu ze słuchawkami WH-1000XM3 i odpowiednią aplikacją pozwala przenalizować właściwości słuchu użytkownika, a następnie stworzyć intensywne pole dźwiękowe, idealnie dostosowane do konkretnego słuchacza.

Seria Sony Signature Series symbolizuje dążenie do osiągnięcia doskonałości dźwięku z urządzeń audio osobistego użytku, a należące do niej produkty są owocem rozwoju technologii Sony, jaki dokonał się przez kilka dekad. Potwierdzeniem tego jest kolejny produkt: zgodny z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości zestaw głośników typu near field SA-Z1. Podłącza się go jednym przewodem do komputera, odtwarzacza Walkman®, smartfona Xperia lub innego urządzenia audio, uzyskując głębokie, bogate brzmienie o wysokiej rozdzielczości. Wrażenie jest niezwykle realistyczne, przez co dźwięk wydaje się niemal namacalny.

Na stoisku Sony znajdzie się też gama nowych telewizorów, w tym modele Full Array LED 8K HDR BRAVIA MASTER Series ZG9 oraz OLED 4K HDR AG9, które zadebiutowały w Europie wiosną tego roku. Ich wysoko wydajny procesor X1™ Ultimate zapewnia piękny wygląd i nieskazitelną jakość każdego obrazu, w tym również 8K*4. Z kolei nowa technologia Sound-from-Picture Reality pozwala uzyskać idealną harmonię obrazu i dźwięku, stając się źródłem wrażeń, jakie może zapewnić tylko telewizor BRAVIA. Na ekspozycji znajdą się także produkty z platformą Android TV, które w połączeniu z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa pozwolą używać dodatkowych funkcji. Pod koniec roku modele te zaczną także obsługiwać technologie Apple AirPlay 2 i HomeKit.

*3: Stan na 5 września 2019 r. Na podstawie badania Sony Corporation, pomiar zgodnie z wytycznymi JEITA. Na rynku bezprzewodowych słuchawek z pałąkiem na szyję wyposażonych w system osłabiania hałasów.

*4: Tylko ZG9.

Digital Imaging

Targi IFA 2019 są pierwszą w Europie publiczną prezentacją najnowszych aparatów Sony α z matrycami formatu APS-C. Nowy, flagowy model α6600 jest wyposażony w oparty na sztucznej inteligencji, działający w czasie rzeczywistym system ustawiania ostrości na oko Real-time Eye AF. W ten lekki, kompaktowy korpus wbudowany jest także optyczny stabilizator obrazu, a akumulator zasilający urządzenie ma najlepszą na rynku*5 wydajność: pozwala na wykonanie około 720 zdjęć*6. Na stoisku Sony znajdą się również takie nowości, jak korpus α6100 i obiektywy G Lens™ do matryc formatu APS-C: zmiennoogniskowy obiektyw standardowy E 16–55 mm F2,8 G oraz superteleobiektyw zmiennoogniskowy E 70–350 mm F4,5–6,3 G OSS.

Nie zabraknie też najnowszego pełnoklatkowego korpusu Sony α7R IV z wykonanym w technologii BSI przetwornikiem o niewiarygodnej rozdzielczości 61,0 megapikseli. Utrwala on nadzwyczajne obrazy, łączące wysoką rozdzielczość z dużym zakresem dynamicznym. Goście stoiska Sony będą mogli również wypróbować obiektyw z serii G Master™ i poznać zaawansowany aparat kompaktowy klasy premium RX100 VII, który pod względem szybkości i wydajności systemu AF jest porównywalny z pełnoklatkowym korpusem bezlusterkowym α9.

*5: Wśród aparatów bezlusterkowych z wymiennymi obiektywami wyposażonych w przetwornik obrazu formatu APS-C. Stan na 5 września 2019 r., badanie Sony.

*6: Około 720 zdjęć z użyciem wizjera, około 810 zdjęć z użyciem monitora LCD. Zgodność z normą Camera & Imaging Products Association. Przy wykonywaniu zdjęć co 30 sekund i wyłączaniu/włączaniu zasilania raz na 10 zdjęć.

* Wszystkie wymienione nazwy produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Sony Corporation lub odpowiednich właścicieli.

* Amazon, Echo, Alexa oraz wszystkie odnośne logo są znakami towarowymi Amazon.com Inc. lub jego podmiotów zależnych.

* Apple oraz odnośne znaki i logo są znakami towarowymi Apple Inc.

* Google i Android TV są znakami towarowymi Google LLC.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/