Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony prezentuje poradnik „Biegnij po formę”

Komunikat prasowy   •   Kwi 08, 2013 13:38 CEST„Coraz więcej Polaków biega dla przyjemności i zdrowia, co widać po liczbie osób startujących w biegach długodystansowych. Jednak wiele osób trenuje w sposób niezorganizowany. Aby treningi biegowe przynosiły rezultaty, muszą być realizowane według odpowiedniego programu, z zachowaniem właściwej diety. Jestem przekonany, że nasz wideo-poradnik okaże się pomocny dla wielu amatatorów biegania i przyszłych maratończyków” – powiedział Jacek Gardener, ekspert z wideo-poradnika Sony.

Embed Video

Filmy będą publikowane od dzisiaj przez najbliższe tygodnie na oficjalnym kanale Sony Polska na YouTube.

W pierwszym odcinku Jacek Gardener spotyka się z dietetyczką Jagodą Podkowską z Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie. Ekspertka przedstawia jak powinna wyglądać dieta przyszłego maratończyka i jakie składniki odżywcze są dla biegacza najważniejsze. Gardener poddaje się także badaniu analizy składu ciała, dzięki któremu może sprawdzić wpływ stosowanej diety na swój organizm.

Najważniejsze informacje, których dowiadujemy się w pierwszym odcinku:

  • Elementy codziennej diety, o których powinien pamiętać biegacz, to pokarmy bogate w tłuszcze, takie jak ryby, oleje naturalne, orzechy czy nasiona. Dzięki nim organizm będzie w stanie zapewnić odpowiednią energię podczas wysiłku.
  • W ciągu ostatnich dni przed biegiem długodystansowym zaleca się spożywanie produktów z wysoką zawartością węglowodanów, np. ryż, kasze i makarony.
  • Dzień przed startem sportowiec powinien szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu pijąc duże ilości wody.
  • W dniu biegu najlepiej spożywać potrawy lekkostrawne, takie jak gotowany biały ryż, chude mięso, warzywa.
  • Uczestnik maratonu spala podczas biegu przeciętnie ok. 3000 kcal.

Cykl został przygotowany z okazji wprowadzenia na rynek nowego, wodoszczelnego odtwarzacza Sony Walkman NWZ-W273, który dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi oraz braku okablowania doskonale nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Odtwarzacz charakteryzuje się odpornością na wodę i pot, dzięki czemu można z niego korzystać przy pływaniu, intensywnym wysiłku i w deszczu.

Więcej informacji na temat produktu znajduje się w biurze prasowym Sony.