Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony prezentuje Ultrabook™ VAIO™ Duo 11 i sprawdza, gdzie najczęściej korzystamy z przenośnych komputerów

Komunikat prasowy   •   Gru 10, 2012 09:40 CET

W XXI wieku jesteśmy w dużym stopniu zależni od urządzeń elektronicznych. Bardzo często są podstawą naszej pracy, pomagają w komunikacji, okazują się też niezbędne w naszych mieszkaniach. Towarzyszą nam w najróżniejszych sytuacjach, a często stanowią spore archiwum naszego życia. Aby spełnić nasze wymagania, muszą być mobilne i jednocześnie wydajne.

Pod koniec listopada br. na półki sklepowe trafiła najnowsza propozycja Sony –

Użytkownicy laptopów mają też swoje ulubione zakątki mieszkania, w których korzystają ze sprzętu. Tylko 30% badanych używa przenośnego komputera przy biurku lub w innym miejscu przeznaczonym do pracy. Aż 60% domowników wskazało salon/pokój dzienny jako miejsce korzystania z laptopa. 40% użytkowników najczęściej wybiera kanapę, 24% sypialnię. Wśród ankietowanych znaleźli się także użytkownicy, którzy z komputerem chodzą do łazienki (3%) lub pracują na balkonie (8%).

Z dala od biurka zdecydowanie łatwiej korzysta się z kompaktowych urządzeń posiadających ekran dotykowy. Sony VAIO™ Duo 11 wyposażony jest w szereg aplikacji wykorzystujących możliwości dotykowej obsługi, m.in. ActiveClip™ pozwalającą na kadrowanie zdjęć za pomocą dołączonego w zestawie rysika cyfrowego. Z kolei „Note Anytime for VAIO” umożliwia wykonanie odręcznej notatki w dowolnym momencie, dokładanie tak jak w zwykłym notesie.Laptopy cieszą się również popularnością poza domem. Najczęściej wskazywanym miejscem ich wykorzystania były wyjazdy i podróże, podczas których korzysta z nich 41% badanych. Co ciekawe, najpopularniejszym miejscem korzystania z komputera przenośnego wśród środków komunikacji jest samochód, wskazany przez 27% respondentów.

„Wyniki badań jednoznacznie pokazują preferencje użytkowników co do miejsca korzystania z laptopa. Coraz rzadziej wybieramy biurko – wolimy pracować z kanapy czy salonu. Sony VAIO™ Duo 11 posiada idealne parametry, by zadowolić współczesnych użytkowników mobilnych komputerów. Ultrabooko wydajności zbliżonej do sprzętu stacjonarnego, który w sekundę możemy przekształcić w tablet i z powrotem.”– komentuje Gerard Wardak, Product Manager VAIO w Sony.Wszystkie urządzenia z rodziny VAIO wyposażone w system Windows 8 – Ultrabooki™ Duo 11 i serii T, notebooki serii S i E - posiadają preinstalowane nowoczesne rozwiązanie do nadzoru rodzicielskiego McAfee Parental Controls, które jest owocem współpracy pomiędzy Sony Europe i McAfee. Nowe oprogramowanie zostało stworzone z myślą o rodzicach i nauczycielach, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z Internetu. System można łatwo skonfigurować podczas pierwszego uruchomienia, a odpowiednia ikona na pasku zadań zapewnia szybki dostęp do programu w celu zmiany ustawień.

Metodologia badania:
Badanie zostało zrealizowane w dniach 14-22 września 2012 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 800 osób w wieku 25-40 lat, z miast powyżej 50 tys. mieszkańców, korzystających z Internetu. W badaniu wykorzystano technikę ankiety on-line w systemie CAWI, na platformie badawczej CONNECT.