Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony rozpoczyna sprzedaż telewizorów BRAVIA 4K o przekątnych 55 i 65 cali z nowej serii X9

Komunikat prasowy   •   Cze 17, 2013 14:00 CEST

Sony rozpoczyna sprzedaż pierwszych telewizorów BRAVIA 4K Ultra HD serii X9 z tegorocznej oferty, zaprezentowanej podczas styczniowych targów CES.

W nowym standardzie powstaje coraz więcej produkcji filmowych. Dopiero tak wysoka rozdzielczość jest w stanie pokazać wszelkie szczegóły zarejestrowane na tradycyjnej taśmie filmowej o szerokości 35mm. Nowe telewizory BRAVIA X9 umożliwiają nie tylko odtwarzanie w rozdzielczości 4x Full HD, ale również interpolację do rozdzielczości 4K każdego materiału: filmu z płyty Blu-ray Disc™, audycji telewizyjnej, a nawet pobranego z Internetu filmu o niskiej rozdzielczości.

Za najwyższą, godną kina, jakość oglądanego obrazu — zarówno nakręconego smartfonem, jak i odtwarzanego z płyt Blu-ray Disc™ — odpowiada najnowszy procesor obrazu 4K X-Reality PRO, który analizuje, oczyszcza i ulepsza obraz, wykorzystując przy tym bazę danych o wzorach i układach pikseli. Dzięki temu obraz z każdego źródła wygląda optymalnie. Nowy standard niesie ze sobą także rozszerzenie dostępnej palety barw. Zarówno nowe, jak i stare filmy są rejestrowane lub skanowane do palety RGB, która jest szersza niż standardowa sRGB.


Rewolucyjna rozdzielczość i dźwięk

Innowacyjna technologia TRILUMINOS Display™ umożliwia reprodukcję szerszej palety bogatych, naturalnie wyglądających barw, od skrzących się w słońcu pejzaży nadmorskich przez kwiaty i błękitne niebo aż po subtelną kolorystykę skóry na twarzy. Godnym uzupełnieniem fantastycznego obrazu będą wyraźniejsze dialogi i bogatsze brzmienie muzyki z nowych, zaawansowanych technologicznie głośników z cieczą magnetoreologiczną.


Telewizory BRAVIA X9 można ponadto łączyć jednym dotknięciem ze smartfonami i tabletami wyposażonymi w technologię NFC. W rezultacie obraz z urządzenia przenośnego można wyświetlać bezprzewodowo na telewizorze, uzyskując większą szczegółowość i bogatszą kolorystykę zdjęć, filmów, gier i aplikacji. Z kolei nowa, intuicyjna w użyciu aplikacja TV SideView umożliwia sprawdzanie programów telewizyjnych, nagrywanie audycji i przeglądanie powiązanych informacji użytkownikom urządzeń z systemem Android lub iOS. Całości dopełnia oparta na harmonijnej równowadze ponadczasowych form geometrycznych stylistyka „Sense of Quartz”, roztaczająca w każdym pomieszczeniu dyskretną aurę luksusu.

Telewizory BRAVIA 4K Ultra HD z serii X9 już teraz są dostępne w salonie Sony Store w centrum handlowym Arkadia w Warszawie i sieci Sony Centre, w wersji z ekranem 55 lub 65 cali.

Pełna informacja o gamie telewizorów Sony na rok 2013 została podana w komunikacie prasowym z targów CES.