Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony rozpoczyna sprzedaż telewizorów BRAVIA z oferty na 2013 r.

Komunikat prasowy   •   Kwi 22, 2013 10:00 CEST

Sony rozpoczyna sprzedaż telewizorów BRAVIA z tegorocznej oferty, zaprezentowanej podczas styczniowych targów

Sony stale oferuje pionierskie rozwiązania technologiczne, zapewniające żywy, bogaty obraz telewizyjny — mówi Izabela Mularczyk, TV Product Manager w Sony Polska. — Nasza tegoroczna oferta wyróżnia się innowacjami w sferze obrazu, dźwięku, jak i komfortu obsługi urządzenia. Nowością w tegorocznych telewizorach Sony jest technologia NFC, dzięki której można błyskawicznie wyświetlić na telewizorze wszystko, co widzimy na ekranie smartfona1.

Innowacyjny obraz

W ofercie na rok 2013 po raz pierwszy zastosowano system TRILUMINOS Display, dostępny w modelu W905. Rozwiązanie to odpowiada za płynne przejścia tonalne i wyświetlanie żywych kolorów, nawet trudnych do zreprodukowania odcieni czerwieni, błękitu i zieleni. Dzięki połączeniu technologii

Na uwagę zasługuje wzornictwo Sense of Quartz, oparte na harmonijnej równowadze ponadczasowych form geometrycznych. Monolityczny, prostokątny panel telewizora przypomina kryształ kwarcu i wygląda, jak gdyby wznosił się nad okrągłą podstawą. Łącznikiem między nimi jest inteligentny „rdzeń”, znajdujący się tuż pod logo Sony na ramce telewizora i reagujący na sygnały sterujące łagodnym, barwnym światłem.

Z telefonu na ekran telewizora

Wszystkie nowe telewizory Sony posiadają funkcję duplikacji ekranu przez łącze Wi-Fi, natomiast model W805, dostarczany z pilotem NFC, pozwala na użycie pełni możliwości funkcji One-touch (jedno dotknięcie). Wszystkie trzy serie umożliwiają ponadto przewodowe kopiowanie zawartości ekranu z wykorzystaniem standardu MHL.

Opracowany przez Sony procesor X-Reality PRO zapewnia wierną reprodukcję kolorów i niezwykłe bogactwo szczegółów w obrazach z najróżniejszych źródeł. Dla zapewnienia najlepszych wrażeń przy oglądaniu kina akcji i grach, w nowej serii W wykorzystano technologię Motionflow XR™, której zadaniem jest poprawa płynności ruchu.Platforma Sony Entertainment Network zmienia nowe telewizory w najwyższej jakości centrum cyfrowej rozrywki, zapewniając dostęp do programów telewizyjnych VOD i serwisów internetowych, takich jak YouTube™, Twitter, Skype czy Facebook®. Wszystkie modele telewizorów BRAVIA z serii W zostały wyposażone w podświetlenie LED i moduły Wi-Fi.

1 Dotyczy smartfonów z funkcją NFC.

2 Quantum Dots to opracowana przez firmę QD Vision Inc. zaawansowana technologia emitujących światło urządzeń półprzewodnikowych, znana także pod nazwą Color IQ™. Więcej informacji na temat Color IQ™ można znaleźć pod adresem http://www.sony.net/infociq

Pełna informacja o gamie telewizorów Sony na rok 2013 została podana w komunikacie prasowym z targów CES.