Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony Tablet P zainspirował wybitnych projektantów

Komunikat prasowy   •   Kwi 25, 2012 09:30 CEST

Sony Tablet P to jeden z najbardziej innowacyjnych tabletów na rynku. Nowatorska składana konstrukcja, podwójny, dotykowy ekran o przekątnej 13,9 cm (5,5” wielkość jednego ekranu), wyjątkowo mała waga: zaledwie 370 g, kompaktowe rozmiary: tylko 79x180x26mm – sprawiają, że Sony Tablet P zmieści się w kieszeni marynarki czy małej damskiej torebce. Wzornictwo tego urządzenia zostało docenione przez kapitułę iF Design Awards. Ostatnio, niepowtarzalność tabletu Sony zainspirowała czołowych polskich projektantów do zaprojektowania dla niego limitowanej edycji akcesoriów, dostępnej od maja wyłącznie w Sony Store w centrum handlowym Arkadia w Warszawie.

Rafał Czapul, Rage Age

Moim pomysłem na design tabletu było pokazanie, że w tego typu urządzeniach użytkowych jak np. tablet, telefon, czy laptop wygląd zewnętrzny jest oczywiście ważny, ale drugorzędny.

Ważniejsze jest dla użytkownika to, co w nim przechowujemy, wszystkie nasze dane, zdjęcia, informacje... To sprawia, że urządzenie nie jest tylko bezosobowym przedmiotem, gadżetem, ale staje się czymś cennym, ciekawym. Dlatego obudowa tabletu i etui wygląda jakby miała ślady użytkowania, jest pochlapana, jakby przez przypadek. To motyw często używany przeze mnie w RAGE AGE – można powiedzieć, że nadaje klimatu vintage. Dodatkowo etui ma mały, symboliczny motyw dodający trochę rebelianckiego klimatu, który jest tak charakterystyczny dla moich projektów w RAGE AGE.

Izabela Łapińska

Malarze, poeci, projektanci... Kobiety kochają perły!!! Prawdziwe perły to symbol luksusu i natury, siły i wdzięku. Perłowe kompozycje pojawiają się w szafach każdej kobiety. Dziś w dziewczęcym, słodkim stylu klasycznego akcesorium do tabletu, w oprawie srebra i kryształu.

Tomasz Sadurski

Moją inspiracją była muzyka elektroniczna i moje trzy ulubione miasta: Berlin, Paryż i Sao Paulo. Stąd taki multikolor i eklektyzm. To abstrakcyjna impresja na temat urbanizmu, dzikich dźwięków wielkiego miasta i mody.

Najważniejsze cechy Sony Tablet P

Wygoda użytkowania dzięki niezwykle precyzyjnemu ekranowi dotykowemu oraz jakości panelu TruBlack™

Unikalna kombinacja technologii Quick View Quick Touch Sony pozwala na szybsze przeglądanie stron www oraz bardzo płynne użytkowanie dwóch ekranów dotykowych, gdy są połączone w jedną całość. Wyjątkowy wyświetlacz TruBlack™ zapewnia możliwość korzystania z urządzenia w każdych warunkach. Kontrolując załamanie światła pomiędzy LCD a ekranem, panel TruBlack™ zapewnia optymalny kontrast, emanuje większą liczbą żywych kolorów. Dzięki temu, jakość obrazu wyświetlanego na Sony Tablet P jest wysoka.

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku za pomocą DLNA*

Dzięki funkcji „rzucania” filmy, muzykę czy zdjęcia zgromadzone w Sony Tablet P można łatwo odtworzyć na telewizorze, kinie domowym, głośnikach sieciowych lub laptopie VAIO. Wystarczy, że urządzenia podłączone są do tej samej sieci Wi-Fi.

Szeroki zakres aplikacji i usług

Filmy, muzyka czy gry, mogą być obsługiwane za pomocą jednego dotknięcia ikony "Ulubione". Tablet daje także możliwość korzystania z mobilnych usług i aplikacji Google™, w tym map 3D i głosowego wyszukiwania w internecie z Google Voice™. Tablet P umożliwia również korzystanie z aplikacji dostępnych dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, takich jak: gry, animowane tapety, widżety czy książki elektroniczne**.

PlayStation®

Dzięki Sony Tablet P można także spędzać czas z ulubionymi grami na PlayStation® 1, takimi jak Crash Bandicoot czy Pinball Heroes. Miłośnicy klasycznych gier dostępnych na PlayStation® 1 mają możliwość zakupienia innych tytułów po założeniu konta na PlayStation Network.

* tylko z kompatybilnymi urządzeniami posiadającymi DLNA
** Te i inne aplikacje można pobrać uprzednio rejestrując się na stronie sklepu internetowego Google Play.

Wszystkie znaki towarowe są własnością odpowiednich właścicieli.