Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony udostępnia aktualizację oprogramowania aparatu α9 z nowymi funkcjami przesyłania plików na serwery FTP

Komunikat prasowy   •   Lis 15, 2018 09:10 CET

Firma Sony opublikowała kolejną aktualizację wewnętrznego oprogramowania aparatu α9 (ILCE-9). Nowe uaktualnienie, opracowane pod wpływem sugestii i opinii obecnych użytkowników tego bezlusterkowego korpusu z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, pozwala transmitować zapisywany i odtwarzany materiał zdjęciowy na serwery FTP. Nowo dodane funkcje zwiększą wydajność pracy zawodowych fotografów. Będą oni mogli natychmiast przesłać wykonane zdjęcia do swoich redakcji.

Aktualizacja do wersji 4.00 pozwala użytkownikowi zdecydować, co chce przesłać: pojedyncze zdjęcie, fotografie objęte ochroną czy wszystkie niewysłane dotąd obrazy — odpowiedni filtr z łatwością wybiera się w samym aparacie. Do przycisku własnego można natomiast przypisać funkcję transmisji wyświetlanego zdjęcia lub automatycznego przesyłania wszystkich zapisywanych obrazów. Można ponadto określić format udostępnianych plików: RAW, JPEG lub RAW + JPEG.

Aparat α9 współpracował dotąd z trzema serwerami FTP; po zainstalowaniu uaktualnienia ich liczba wzrasta do dziewięciu. Użytkownik może konfigurować strukturę folderów na docelowym serwerze FTP i wybierać folder służący do zapisu. Może też wskazać miejsce, w które mają być przesyłane pliki z nośnika znajdującego się w określonym gnieździe. Oprócz tego nowe funkcje pozwalają odzwierciedlić konfigurację aparatu na serwerze.

Aktualizacja do wersji 4.00 jest już dostępna: można ją bezpłatnie pobrać z witryny pomocy technicznej Sony.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/