Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony udostępnia do pobrania wersję Beta czterech nowych aplikacji PlayMemories Camera Apps

Komunikat prasowy   •   Lut 10, 2014 14:00 CET

Użytkownicy aparatów Sony NEX-5R, NEX-5T i NEX-6 mają teraz niepowtarzalną okazję, by pomóc innym w robieniu lepszych zdjęć.

Po raz pierwszy w historii Sony udostępnia wersje Beta czterech nowych aplikacji z serwisu PlayMemories Camera Apps. Można je pobierać za darmo spod adresu www.playmemoriescameraapps.com

Autorami nowych aplikacji są inżynierowie Sony z tokijskiego zespołu zajmującego się obrazowaniem cyfrowym. Postawiono przed nimi niecodzienne zadanie: wymyślić nowe funkcje aparatu. Funkcje, których zawsze im brakowało. Teraz posiadacze trzech modeli NEX mogą pobrać je do swojego aparatu, wypróbować — i przekazać swoje opinię i uwagi, wypełniając ankietę internetową.

Aplikacja Snapshot Me pomaga w uzyskaniu lepszych zdjęć robionych przez przypadkową osobę. Każdy wie, jak mizerne bywają efekty pomocy przechodniów w wykonaniu pamiątkowych fotografii pod np. Wieżą Eiffla. Takie zdjęcia często są przekrzywione i fatalnie skadrowane. Aby zapobiec podobnym rozczarowaniom, aplikacja Snapshot Me wyświetla specjalną ramkę, która ułatwi przypadkowemu turyście prawidłowe umiejscowienie użytkownika w kadrze. Przełącza także aparat w tryb zdjęć seryjnych, przez co zmniejsza ryzyko sfotografowania zamkniętych lub na wpół przymkniętych oczu.

Stop Motion to atrakcyjne narzędzie dla amatorów animacji poklatkowej: wystarczy wybrać temat filmu i wykonać zdjęcia, a aplikacja samoczynne połączy je w ekspresywny film.

ID Photo pozwala oszczędzić sobie fatygi — i kosztów — przy wykonywaniu zdjęcia do prawa jazdy, paszportu bądź innego dokumentu: wystarczy wybrać jeden z predefiniowanych formatów i rozmiarów lub zdefiniować własny. A potem pozostaje już tylko wykonać zdjęcie i zrobić z niego odbitkę.[iii]

Ten błysk w oku... Aplikacja Catch Light zadba, aby w źrenicach fotografowanych bliskich i przyjaciół pojawiła się taka mała iskierka, wyglądająca zupełnie jak odbicie światła dziennego lub błysku lampy. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany — po wybraniu retuszowanego zdjęcia aparat samoczynnie wykrywa twarze w kadrze i przetwarza obraz w taki sposób, by w źrenicach pojawiły się realistycznie wyglądające błyski.

Wersje Beta aplikacji do aparatów Sony NEX-5R, NEX-5T i NEX-6 można pobrać za darmo z www.playmemoriescameraapps.com

[i] Niedostępna we Francji
[ii] Tylko w krajach, w których dostępny jest serwis PlayMemories Camera Apps.
[iii] Przed użyciem aplikacji należy sprawdzić wymagania organu lub podmiotu, dla którego ma być przeznaczona fotografia.