Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony VPL-HW50ES: nowy, przełomowy projektor Full HD 3D przeznaczony do kina domowego

Komunikat prasowy   •   Sie 29, 2012 16:45 CEST

Wykorzystując doświadczenia zebrane przy produkcji wcześniejszego, również atrakcyjnego modelu domowego VPL-HW30ES, Sony wyposażyło kolejny model w najnowsze rozwiązania techniczne, dzięki czemu jest on zdolny do zapewnienia najlepszych wrażeń w kinie domowym 3D.

Wykorzystanie najnowszych zdobyczy technicznych Sony pozwoliło na wprowadzenie w modelu VPL‑HW50ES wielu nowych cech i funkcji, plasujących go w ścisłej czołówce domowych urządzeń projekcyjnych. Do nowości należy zaadaptowana wersja technologii Sony Reality Creation, opracowanej pierwotnie na potrzeby wyróżnionego nagrodą EISA projektora 4K Sony VPL‑VW1000ES. Technologia ta przywraca dane tracone podczas przenoszenia oryginalnego nagrania na płytę. Dzięki wykorzystaniu firmowych algorytmów przetwarzania sygnału zapewnia wysoką jakość i bogatą kolorystykę obrazów Full HD.

Wynoszącą 1700 lumenów jasność uzyskano przez zwiększenie efektywności lampy, optymalizację bloku optycznego i wprowadzenie nowego trybu Bright Cinema and TV. 30-procentowy wzrost jasności udało się osiągnąć bez pogorszenia reprodukcji barw.Połączenie opracowanej przez Sony technologii zwiększania kontrastu z algorytmem Optimised Advanced Iris 3 zaowocowało dynamicznym kontrastem na poziomie przekraczającym 100 000:1. Działanie technologii zwiększania kontrastu polega na analizowaniu każdej sceny w czasie rzeczywistym i automatycznym dostosowywaniu kontrastu do jasnych i ciemnych fragmentów obrazu. Jakość oglądania obrazu 3D poprawiają różne dodatkowe cechy i funkcje, takie jak duża jasność, opracowany przez Sony system osłabiający przenikanie się obrazów dla lewego i prawego oka oraz zastosowanie paneli SXRD.

— Wprowadzając model VPL-HW30ES, mieliśmy świadomość wysoko ustawionej poprzeczki wymagań — powiedział na premierze modelu VPL-HW50ES Tak Nakane, menedżer produktu w Sony Europe. — Dziś, wraz z pojawieniem się modelu VPL-HW50ES, poprzeczka ta poszła jeszcze wyżej i stanowi punkt odniesienia dla domowych systemów projekcyjnych. Technologia tych systemów szybko się rozwija, a Sony zapewnia sobie miejsce w czołówce innowatorów dzięki systematycznemu komunikowaniu się z klientami i wykorzystaniu zebranych od nich informacji do tworzenia produktów o wysokiej klasie i niezawodności, które są cenione przez nabywców z całego świata.

Poza najnowszymi technologiami Sony, model VPL-HW50ES może się także poszczycić szeregiem ulepszeń funkcjonalnych, które poprawiają wygodę użycia. Należy do nich wbudowany nadajnik 3D, rozszerzony do ±71% zakres pionowego przemieszczenia obiektywu oraz niezwykłe niski maksymalny poziom hałasu, wynoszący 21 dB.

Projektor VPL-HW50ES, oferowany w wersji czarnej i białej, będzie do nabycia w Europie pod koniec października 2012 r.