Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony wprowadza kompaktowe głośniki w formie listwy o stylowym wyglądzie pasującym do domowego salonu

Komunikat prasowy   •   Sty 05, 2017 02:00 CET

HT-MT500
  • Wzornictwo tworzące harmonijną całość z materiałami używanymi do produkcji mebli
  • Bardzo smukły subwoofer nadający basowi dodatkowej głębi
  • Imponująca jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości[1]
  • Technologia Spotify Connect i wbudowany Chromecast[2]: dostęp do ponad 100 aplikacji do przesyłania muzyki w transmisji strumieniowej[1]

Firma Sony wprowadza do swojej oferty zupełną nowość: kompaktowe głośniki w formie listwy, idealnie spełniające wszystkie wymagania w zakresie dźwięku. Bezprzewodowe modele HT-MT500 i HT-MT300, których wzornictwo dostosowano do aktualnych trendów w projektowaniu domowych salonów, są źródłem czystego, naturalnego brzmienia podczas słuchania muzyki.

Sam wygląd to nie wszystko. Głośnik MT500 pozwala słuchać nagrań o wysokiej rozdzielczości, a nawet interpolować i polepszać dźwięk z każdego źródła. Oba modele są ponadto dostarczane w komplecie ze smukłym, bezprzewodowym subwooferem — wystarczająco małym, by wtopić się w wystrój wnętrza, czy nawet zniknąć pod kanapą.

Dzięki łączu Bluetooth® i technologii NFC rozpoczęcie strumieniowej transmisji muzyki z telefonu sprowadza się do jednego ruchu ręką, by urządzenie przeistoczyło się w wygodny głośnik bezprzewodowy. Wbudowany port USB pozwala w równie prosty sposób odtwarzać nagrania z urządzeń USB.

Styl i harmonia

Starannie zaprojektowane, smukłe obudowy głośników przypadną do gustu osobom, które przywiązują dużą wagę do wzornictwa. Nowe modele nie będą rzucać się w oczy, gdy staną obok telewizora. Nie zasłonią też ekranu ani czujnika zdalnego sterowania. Wyrazem nowej koncepcji stylistycznej są także kolorystyka i użyte materiały. Głośniki MT500 i MT300 pokrywa przyjemna w dotyku powłoka o wyglądzie skóry, a przód osłonięty jest matową siatką. Najnowsze trendy w wystroju wnętrz znalazły też odzwierciedlenie w dostępnych wariantach kolorystycznych: antracytowej i kremowej.

Poczuć dźwięk

Niewielkie wymiary obu głośników wcale nie oznaczają słabego dźwięku. Wprost przeciwnie: technologia S-Force PRO Front Surround polepsza dźwięk każdego filmu, emulując kinowe efekty przestrzenne i przenoszą widza w sam środek akcji oglądanego filmu.

Po włączeniu trybu „Sofa” i umieszczeniu subwoofera poziomo pod kanapą tony niskie stają się autentycznie odczuwalne. Subwoofer jest także przystosowany do ustawienia w pionie, na przykład obok innego mebla.

Strumieniowa transmisja muzyki

Z myślą o wygodnym podłączaniu innych urządzeń model MT300 jest wyposażony w łącze Bluetooth® i technologię NFC, a głośnik MT500 w technologię Spotify Connect i wbudowany Chromecast, co zapewnia dostęp do przeszło 100 aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki. Dodatkowym ułatwieniem w modelu MT500 jest przycisk Music Service, pozwalający błyskawicznie włączyć ostatnio słuchany utwór z konta Spotify Premium — bez podłączania telefonu komórkowego lub tabletu.

Kompaktowy głośnik w formie listwy HT-MT500 będzie dostępny w kolorze antracytowym, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w marcu 2017 r.

Kompaktowy głośnik w formie listwy HT-MT300 przewidziano w dwóch odmianach kolorystycznych: antracytowym (MT300), która pojawi się w Europie w lutym 2017 r., oraz kremowym (MT301), dostępnym od marca 2017 r.

[1] Tylko w modelu HT-MT500

[2] Chromecast jest znakiem towarowym Google Inc.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net