Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony wprowadza nową serię urządzeń USB Type-C™ — kompaktowe, szybkie nośniki danych do urządzeń mobilnych

Komunikat prasowy   •   Sty 27, 2016 09:00 CET

Nowe nośniki USB Sony z serii CA1 umożliwiają zapis do 64 GB danych z bardzo dużą prędkością

Seria nośników CA1 firmy Sony, wyposażona w łącze USB 3.1 1. generacji, umożliwia wykorzystanie najnowszego standardu USB Type-C™ oraz A. Produkty z tej serii łączą przesyłanie danych z prędkością do 130 MB/s (przy odczycie) z trwałością i eleganckim wyglądem, dzięki czemu pozwalają szybciej, sprawniej przenosić pliki. Idealnie nadają się do zapisywania w ruchu fotografii, muzyki, filmów i innych plików oraz przesyłania tych danych między współpracującymi urządzeniami, w tym telefonami komórkowymi i tabletami z systemem Android i iOS.

Nowe nośniki gwarantują dodatkową pojemność również użytkownikom takich urządzeń, jak tablet z systemem Android czy komputer PC. Rynek urządzeń USB rozwija się, a firma Sony ma w ofercie rozwiązania służące do przenoszenia informacji między nowymi urządzeniami oraz zapobiegające utracie danych. Produkty CA1, wyposażone w łącze USB 3.1 1. generacji, pozwalają na wykorzystanie dwóch złączy: nowego USB Type-C™ i typu A. Rozszerza to potencjalny zakres zastosowań i umożliwia podłączanie różnych urządzeń, w tym smartfonów. Dzięki wytrzymałej konstrukcji wtyku pamięć sprawdza się również przy użytku z tabletami i laptopami. Zgodność z urządzeniami Windows, Macintosh, Android i Chromebook wyposażonymi w porty Type-C™ oraz A usprawnia udostępnianie danych i przyspiesza wykonywanie kopii zapasowych.

Wygodna konstrukcja znakomicie ułatwia przenoszenie potrzebnych danych. Dzięki smukłej obudowie o małych wymiarach pamięć jest bardzo poręczna w noszeniu. Eliminuje też problemy z niedopasowaniem podłączanych urządzeń, osłon ochronnych itp.

Pamięć USM-CA1 będzie oferowana w wersjach o pojemności 16/32/64 GB od lutego 2016 r.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net