Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony wprowadza nowy przewód do wyzwalania migawki aparatu RX0, umożliwiający fotografowanie dwoma aparatami

Komunikat prasowy   •   Lut 22, 2018 16:00 CET

Sony VMC-MM2

Firma Sony ogłosiła powiększenie oferty rozwiązań do aparatów RX0 o nowy przewód do wyzwalania migawki. Przewód VMC-MM2 to nowe rozwiązanie do wygodnego fotografowania dwoma aparatami. Umożliwia ono równoczesną rejestrację dwóch wersji materiału, przez co pomaga pokonać wcześniejsze ograniczenia stylu pracy i ekspresji fotograficznej.

Dzięki minimalnym wymiarom i znakomitej jakości obrazu model RX0 idealnie uzupełnia inne aparaty w systemach z dwoma aparatami. Po połączeniu z korpusem[i] Sony α™ lub aparatem Cyber-shot® — przez stopkę Multi Interface Shoe™[ii], uchwyt itp. — model RX0 może pełnić funkcję aparatu pomocniczego do równoległego wykonywania zdjęć o wysokiej jakości. Przewód VMC-MM2 umożliwia równoczesną rejestrację zdjęć/filmów[iii] jednym naciśnięciem spustu migawki na głównym aparacie.Użytkownik może więc uchwycić jeden moment na dwa sposoby, różnicując kąt widzenia, głębię ostrości, liczbę klatek na sekundę itp. Większa ilość zarejestrowanego materiału oznacza potencjalne rozszerzenie oferty dla klientów. Spiralny przewód z kątowym wtykiem pozwala uniknąć bałaganu i zapobiega problemom z użyciem wizjera elektronicznego w czasie zdjęć.

Taki sposób pracy z dwoma aparatami jest szczególnie użyteczny dla fotografów i dziennikarzy obsługujących śluby, wydarzenia czy konferencje prasowe. Daje on możliwość uzyskania różnych perspektyw dzięki wyborowi różnych kątów widzenia. Po edycji i kompilacji materiał może zmienić się w cykl prac o dużej sile wyrazu.

[i]Informacji o zgodności aparatów należy szukać w witrynie pomocy technicznej Sony: http://www.sony.net/acc/mm2/.

[ii] Wyposażenie nie obejmuje uchwytu do montażu w stopce.

[iii] Aby synchronizować rozpoczynanie/zatrzymywanie filmowania, do przycisku spustu migawki głównego aparatu należy przypisać funkcję „Film z migawką”.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net