Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony wprowadza słuchawki WH-1000XM3 z nową generacją systemu redukcji hałasu

Komunikat prasowy   •   Sie 30, 2018 13:30 CEST

WH-1000XM3
  • Dalszy postęp w technologii redukcji hałasu[1] dzięki nowo opracowanemu procesorowi HD QN1
  • Wyższa jakość dźwięku i „inteligentne słuchanie”
  • Wygoda noszenia, udoskonalona, stylowo wyglądająca, ale ergonomiczna konstrukcja i większe możliwości szybkiego ładowania

Rodzina wysoko ocenianych słuchawek Sony 1000X powiększa się o kolejny model z pałąkiem na głowę i okrywającymi uszy nausznikami: WH-1000XM3. Zachowano w nim wszystkie właściwości wcześniejszego modelu WH-1000XM2, do których dodano wiele ważnych ulepszeń, w tym udoskonalony system redukcji hałasu.

Skuteczniejsza eliminacja dźwięków z zewnątrz

Należące do branżowej czołówki technologie redukcji hałasu firmy Sony zapewnią słuchaczom nowy poziom wyciszania odgłosów z zewnątrz. Słuchawki 1000XM3 wyposażono w nowo opracowany procesor redukcji hałasu HD QN1. Jest on około czterech razy wydajniejszyod swojego poprzednika i dlatego pozwala wyciszać zewnętrzne dźwięki nie tylko w środkach transportu, lecz również w życiu codziennym: na ulicy lub w pobliżu rozmawiających osób. Technologia dwóch czujników hałasu zapewnia przechwytywanie zewnętrznych odgłosów przez dwa mikrofony i przesyłanie danych o dźwięku do procesora wyciszającego hałas.

Nowe słuchawki doskonale sprawdzą się w samolocie: mają wbudowane czujniki ciśnienia, optymalizujące redukcję zewnętrznych hałasów na dużych wysokościach.

Luksusowy dźwięk

Nowe słuchawki zostały zaprojektowane dla osób, które dużo podróżują. Zapewniają finezyjny dźwięk o wysokiej rozdzielczości, którego źródłem są 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z membranami z polimeru ciekłokrystalicznego (LCP). Reprodukują pełny zakres częstotliwości — do 40 kHz — i mocny bas. W rezultacie słuchana muzyka wiernie odzwierciedla zamysł twórcy.

Procesor HD QN1 służy nie tylko do redukcji hałasu: pełni też funkcję przetwornika C/A i wzmacniacza z 32-bitowym systemem przetwarzania sygnału. Zapewnia dzięki temu wyjątkowo wysoką jakość dźwięku, najlepszy w tej klasie sprzętu odstęp sygnału od szumu i mały poziom zniekształceń przy odtwarzaniu z urządzeń przenośnych.

Inteligentne słuchanie

Słuchawki 1000XM3 są wyposażone w funkcję Adaptive Sound Control (Adaptacyjne sterowanie dźwiękiem). Wykrywa ona rodzaj aktywności użytkownika i automatycznie dobiera jeden z 3 trybów: słyszalności muzyki oraz wszystkich dźwięków otoczenia podczas chodzenia, słyszalności komunikatów oraz muzyki w poczekalniach itp. oraz pełne zanurzenie w muzyce z redukcją hałasu w podróży pociągiem lub autobusem.

Inteligentne słuchanie możliwe jest dzięki technologii SENSE ENGINE™[2]. Na dostosowanie dźwięku do własnych preferencji pozwala natomiast aplikacja Sony | Headphones Connect.

Dźwięk zgodny z upodobaniami

Tryb „Szybkie przełączanie” pozwala bez zdejmowania słuchawek usłyszeć dźwięki z zewnątrz. Aby natychmiast wyciszyć muzykę i przenieść uwagę na otoczenie, wystarczy położyć rękę na prawej słuchawce. W ten sposób można na przykład zamówić napój w samolocie — ze słuchawkami na uszach. Panel dotykowy na prawej słuchawce pozwala też używać innych funkcji sterowania dźwiękiem: regulacji głośności i zmieniania utworów.

Kolejnym ulepszeniem jest dostosowywanie automatycznego wyłączania zasilania. Dzięki tej funkcji, dostępnej w aplikacji Headphones Connect, słuchawki mogą pozostać włączone w trybie redukcji hałasu mimo braku podłączonego urządzenia. Pozwala to osłabiać zewnętrzny hałas i relaksować się bez słuchania muzyki, na przykład podczas długiego lotu.

Proste, praktyczne, wygodne

W porównaniu z poprzednim modelem słuchawki 1000XM3 mają nową, smuklejszą sylwetkę i mniejsząwagę, a dzięki pogłębionym nausznikom i grubszej poduszce pałąka na głowę są bardzo wygodne w noszeniu. Dobre wrażenia przy użytkowaniu idą w parze z atrakcyjnym wyglądem. Dostarczany w komplecie, stylowo wyglądający pokrowiec z tkaniny przypadnie do gustu znawcom mody. Wprowadzono też nowe odmiany kolorystyczne: czarną i platynowosrebrną ze złotymi elementami.

Kiedy używane jest łącze BLUETOOTH® i redukcja hałasów, akumulator słuchawek 1000XM3 wystarcza na 30 godzin słuchania. Dzięki udoskonalonej funkcji szybkiego ładowania zaledwie 10 minut ładowania[3] przez nowoczesny port USB type-C™ umożliwia 5-godzinne słuchanie w trybie bezprzewodowym.

Wprowadzenie wielu mikrofonów poprawiło jakość połączeń głosowych i ułatwiło rozmawianie z wolnymi rękami.

[1] Stan na 30 sierpnia 2018 r. Na podstawie badania Sony Corporation, pomiar zgodnie z wytycznymi JEITA. Na rynku bezprzewodowych słuchawek z pałąkiem wyposażonych w system redukcji hałasu.

[2] SENSE ENGINE™ to zintegrowana technologia wykorzystująca opracowane przez Sony techniki przetwarzania i analizy sygnału audio. Zapewnia ona zindywidualizowane wrażenia przy słuchaniu wszelkich dźwięków — zarówno muzyki, jak i odgłosów dobiegających z otoczenia — poprzez ich dostosowanie do upodobań słuchacza. SENSE ENGINE jest znakiem towarowym Sony Corporation.

[3] Wymagany jest sprzedawany oddzielnie zasilacz sieciowy z prądem wyjściowym co najmniej 1,5 A

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/