Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony zaprasza na przejażdżkę z nowym zestawem samochodowym

Komunikat prasowy   •   Wrz 01, 2016 13:15 CEST

XAV-AX100

Samochodowy zestaw audio XAV-AX100 zawiera wszystko, co niezbędne podczas długiej podróży samochodem. Produkt jest kompatybilny z najnowszymi smartfonami, zapewnia kierowcy dostęp do najświeższych informacji i prostą, dotykową obsługę dzięki nowemu, udoskonalonemu systemowi.

Dzięki unikatowym, opracowanym przez firmę Sony technologiom i funkcji EXTRA BASS™, zestaw zmienia pojazd w wyszukany system audio o bardzo dużej mocy. XAV-AX100 gwarantuje jednocześnie maksymalny poziom bezpieczeństwa i wygodę obsługi, dzięki funkcji poleceń głosowych i wygodnym pokrętłom głośności.

Połączenia na wyciągnięcie ręki

Apple CarPlay

Apple CarPlay należy do najlepszych technologii integrujących telefon z samochodem. Umożliwia kierowcy posługiwanie się telefonem w pomysłowy i bezpieczny sposób, bez odrywania uwagi od sytuacji na drodze. Dzięki Apple CarPlay, użytkownicy mogą korzystać z usługi Apple Music, funkcjonalnych map oraz innych funkcji telefonu przy użyciu ekranu dotykowego lub systemu obsługi głosowej Siri®.

* Apple, iPad, iPhone, iPod, i iPod touch są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.

** Technologia Android Auto™ jest zgodna z telefonami z systemem Android 5.0 (Lollipop) lub nowszym. Technologia Android Auto™ może nie być dostępna we wszystkich urządzeniach ani we wszystkich krajach/regionach. Android, Android Auto, Google Play i inne znaki są znakami towarowymi Google Inc.

*** EXTRA BASS jest znakiem towarowym Sony Corporation.

Android Auto

Android Auto™ to technologia, która umożliwia korzystanie z platformy Android również w trakcie jazdy samochodem. Prosty, intuicyjny system obsługi i nowe polecenia głosowe zaprojektowano tak, by prowadzący pozostawał skoncentrowany na drodze.

Najnowszy samochodowy zestaw audio XAV-AX100 umożliwia użytkownikom korzystanie z obu wymienionych technologii i zapewnia pełną kontrolę nad muzyką, mapami oraz innymi funkcjami — niezależnie od preferowanego urządzenia.

Praktyczny ekran dotykowy

Zestaw XAV-AX100 jest wyposażony w wyraźny i czuły ekran dotykowy. Do złudzenia przypomina on ekran smartfona, co ułatwia obsługę i zwiększa bezpieczeństwo korzystania z zestawu w trakcie jazdy. Większa wrażliwość na dotyk i lepsza widoczność obrazu poprawiają komfort użytkowania, szczególnie podczas jazdy późną nocą i w oślepiającym słońcu.

Technologia zapewniająca niezrównane brzmienie

Zestaw XAV-AX100 to również produkt o wyjątkowo dużej mocy. Wzmacniacz Dynamic Reality Amp 2 o mocy 4 x 55 watów oraz system wzmacniania basu EXTRA BASS™ z pewnością pokonają odgłosy pracy silnika i niezależnie od ustawionej głośności, zapewnią wyraźny dźwięk podszyty głębokim, dynamicznym basem. Doskonałym uzupełnieniem systemu EXTRA BASS™ jest 10-pasmowy korektor graficzny, który daje użytkownikowi pełną kontrolę nad brzmieniem. Ponadto, 3 wyjścia na wzmacniacz umożliwią podłączenie dodatkowych wzmacniaczy i głośników, które pozwolą na stworzenie niepowtarzalnego, „skrojonego na miarę” systemu audio dla najbardziej zasłuchanych kierowców.

Na uwagę zasługuje też opracowana przez firmę Sony technologia Dynamic Stage Organizer (DSO), która poprawi odbiór dźwięku z głośników zainstalowanych w przednich drzwiach samochodu. DSO pozwala odpowiednio skorygować sygnał i stworzyć wrażenie reprodukcji dźwięku przez wirtualne głośniki zainstalowane w desce rozdzielczej.W rezultacie zarówno kierowca, jak i pasażerowi będą mogli przez całą drogę rozkoszować się idealnym dźwiękiem o wysokiej jakości.

Zestaw XAV-AX100 będzie dostępny w Europie od grudnia tego roku. 

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net