Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony zwycięża w pięciu kategoriach konkursu EISA 2016

Komunikat prasowy   •   Sie 15, 2016 00:01 CEST

Doceniając osiągnięcia firmy Sony w tworzeniu produktów, które wzbudzają i zaspokajają ciekawość klientów, Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association — EISA) nagrodziło w tegorocznym konkursie 5 produktów Sony. EISA jest największą europejską organizacją zrzeszającą wydawców multimediów. Jurorzy stowarzyszenia z uwagą oceniają produkty należące do różnych kategorii, a ich werdykty uważane są za wyznacznik prawdziwej jakości i innowacyjności.

Europejski aparat kompaktowy klasy premium 2016–2017: RX1R II

Model RX1R II, należący do najmniejszych na świecie aparatów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, przewyższa jakością obrazu wszystkie poprzednie kompakty firmy Sony. Jest to efekt połączenia 42,4-megapikselowego, pełnoklatkowego przetwornika obrazu ze zoptymalizowanym obiektywem ZEISS Sonnar T* o stałej ogniskowej 35 mm i dużym otworze przysłony: F2. Światową nowość stanowi regulowany optyczny filtr dolnoprzepustowy,[i] zapewniający szeroki zakres dynamiki i bardzo niski poziom zakłóceń. System Fast Hybrid AF z zaawansowaną technologią detekcji fazy i detekcji kontrastu gwarantuje idealną ostrość obrazu, a wydajny procesor BIONZ X pozwala nie stracić żadnej szansy na zdjęcie. Wysuwany wizjer XGA OLED Tru-Finder[ii] i uchylny ekran LCD dają wielką swobodę przy utrwalaniu twórczych kompozycji. Ten kompakt klasy premium to prawdziwy zwycięzca pod każdym względem.

Europejski aparat/kamera wideo 2016–2017:α7S II

Model α7S II to profesjonalne narzędzie pracy, które w każdych warunkach pozwala uzyskać najwyższą jakość materiału filmowego i doskonałe fotografie. 12,2-megapikselowy[iii], pełnoklatkowy przetwornik Exmor CMOS idealnie nadaje się do rejestracji obrazu przy dużej czułości, wynoszącej maksymalnie ISO 409 600[iv]. Uzupełnieniem dużego zakresu dynamicznego jest 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu oraz wewnętrzny zapis filmów 4K[v] z wykorzystaniem wszystkich pikseli pełnoklatkowej matrycy. Dla profesjonalnych filmowców taki wachlarz cech oznacza brak jakichkolwiek rozterek i kompromisów związanych z jakością obrazu. Dynamiczny, inteligentny system AF gwarantuje szybkie, dokładne ustawianie ostrości i zapewnia nadzwyczaj ostre obrazy nawet w ciemności.

Europejski półprofesjonalny systemowy aparat kompaktowy 2016–2017: α6300

Aparat α6300 jest równie kompaktowy i lekki jak jego popularny kuzyn α6000. Wyróżnia się jednak błyskawicznym (0,05 sekundy) działaniem hybrydowego systemu automatyki ostrości z 425 polami AF i funkcją śledzenia obiektów 4D Focus, profesjonalną jakością nagrywanych filmów 4K oraz uszczelnioną, odporną na niepogodę obudową. Nowy 24,2-megapikselowy[vi] przetwornik Exmor CMOS zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia, a uchylny, 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 921 000 punktów i jasny wizjer OLED składający się z 2,36 miliona pikseli ułatwiają śledzenie szybko poruszających się obiektów rejestrowanych w tempie do 11 klatek na sekundę.

Europejski profesjonalny obiektyw do aparatów CSC 2016-2017: SEL85F14GM

Teleobiektyw stałoogniskowy SEL85F14GM to prawdziwy skarb dla każdego ambitnego autora zdjęć portretowych. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji optycznej specjalnych soczewek uzyskuje się bardzo wysoką rozdzielczość, nieodzowną przy pracy z nowoczesnymi aparatami. 11-listkowa przysłona kołowa pozwala uzyskać miękki, atrakcyjny wygląd nieostrego tła, a firmowa powłoka Sony Nano AR tłumi refleksy i „duszki” podczas zdjęć pod światło. Szybkie i dokładne działanie systemu AF to zasługa pierścieniowego napędu SSM z dwoma czujnikami położenia. Obiektyw do zastosowań profesjonalnych Sony FE 85 mm F1,4 GM jest odporny na pył i wilgoć.

Europejski radioodtwarzacz samochodowy HD 2016–2017: RSX-GS9

Przeznaczony do montażu w pojedynczym otworze DIN i wyposażony w pokrętło sterujące, model Sony RSX-GS9 może sprawiać wrażenie klasycznego radioodtwarzacza samochodowego, ale za minimalistycznym panelem przednim kryją się najnowocześniejsze rozwiązania do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie obsługuje nagrania w formacie PCM (do 192 kHz/24 bity) z różnych urządzeń podłączanych do portu USB typu A oraz w formacie DSD (do 5,6 MHz) z zewnętrznego cyfrowego odtwarzacza muzyki o wysokiej rozdzielczości podłączonego do portu USB micro-B. Optyczne wyjście sygnału pozwala na bezpośrednie podłączenie zewnętrznego procesora DSP. Specjalna aplikacja smartfonowa Sony SongPal pozwala użytkownikowi z łatwością wyszukać żądane utwory oraz użyć ekranu smartfona do precyzyjnej, zgodnej z własnymi upodobaniami regulacji brzmienia. Zastosowanie najlepszego na rynku przetwornika cyfrowo-analogowego, wysokiej klasy wzmacniaczy operacyjnych i zaawansowanych obwodów przekłada się na fantastyczne parametry audio modelu RSX-GS9. Wszystko to oznacza, że zalety dźwięku o wysokiej rozdzielczości są teraz dostępne z poziomu deski rozdzielczej.

[i] Wśród aparatów cyfrowych. Stan z dnia publikacji komunikatu prasowego w październiku 2015 r., badanie Sony.

[ii] Rozdzielczość wizjera XGA OLED Tru-Finder wynosi 2 359 296 pikseli

[iii] Rozdzielczość efektywna, w przybliżeniu

[iv] Standardowo ISO 100–102 400, z możliwością rozszerzenia do ISO 50–409 600

[v] QFHD: 3840 x 2160. W trybie pełnoklatkowym możliwy jest równoczesny wewnętrzny zapis obrazu 4K i jego reprodukcja przez wyjście HDMI.

[vi] Rozdzielczość efektywna, w przybliżeniu

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net