Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Stylowy wygląd, oszczędność miejsca: nowe listwy głośnikowe i pierwsza podstawa pod telewizor z głośnikami

Komunikat prasowy   •   Sty 07, 2014 02:00 CET

Wiosną na sklepowych półkach pojawią się nowe produkty Sony, dzięki którym obraz na telewizorze zyska jeszcze lepszą oprawę dźwiękową: dwie stylowe listwy głośnikowe oraz nowa podstawa pod telewizor z głośnikami.

Eleganckie listwy głośnikowe HT-CT770 i HT-CT370 zadowolą zarówno miłośników kina akcji, jak i występów orkiestrowych. Reprodukują bogaty dźwięk z wirtualnym efektem przestrzennym i mocną linią basu. W ofercie pojawi się także model HT-XT1: innowacyjna podstawa pod telewizor z głośnikami, która nadaje nowy wymiar dźwiękowi ulubionych audycji telewizyjnych. Wspólną cechą nowych produktów jest rozbudowany zestaw gniazd[i] i łatwość przygotowania do użytku.

Pierwszorzędny dźwięk i proste podłączanie

2.1-ka

Listwy głośnikowe HT-CT770 i HT-CT370

Dwie nowe listwy głośnikowe uzupełnią oglądany obraz wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym. Model CT770 to propozycja dla posiadaczy telewizorów z większymi ekranami. W jego skład wchodzą dwie 20-milimetrowe jednostki wysokotonowe oraz subwoofer o średnicy 160 mm. 330 watów całkowitej mocy wyjściowej zagwarantuje pełny dźwięk zarówno przy oglądaniu kina akcji, jak i transmisji koncertu. Listwa CT370, choć mniejsza, odznacza się wysoką jakością brzmienia i mocą 300 W.

Listwa ma zaledwie 5 cm wysokości, dzięki czemu można ją umieścić przed telewizorem, bez obaw o zasłonięcie ekranu lub czujnika zdalnego sterowania. Urządzenie jest również przystosowane do montażu na ścianie. Niewielkie wymiary idą w parze z zaskakująco mocnym, dynamicznym brzmieniem, będącym zasługą nowego systemu zrównoważonej emisji dźwięku.

Reprodukcja mocnego, odczuwalnego basu to zadanie bezprzewodowego subwoofera o dużej mocy, który można umieścić w niemal dowolnym miejscu. Subwoofer listwy CT370 ma dodatkową zaletę: może nie tylko leżeć na półce lub pod kanapą, lecz także stać pionowo.

Podstawa pod telewizor z głośnikami HT-XT1

Jak wzmocnić dźwięk z telewizora bez dodatkowych kabli ani głośników? Teraz to bardzo proste: wystarczy skorzystać z pomysłowej podstawy HT-XT1, doskonałej do sypialni, studia itp.

Podstawa jest przeznaczona do umieszczenia bezpośrednio pod telewizorem BRAVIA z ekranem do 50", a jej smukła, prosta sylwetka i błyszczące, odporne na powstawanie rys wykończenie stanowią elegancki akcent w każdym pomieszczeniu. Ważnym atutem będzie łatwość przygotowania do pracy: aby uzyskać mocny, 2.1-kanałowy dźwięk przestrzenny, wystarczy podłączyć telewizor do złącza HDMI.

Uzupełnieniem czystego, wyraźnego dźwięku będzie bogaty, kontrolowany bas z dwóch wbudowanych jednostek niskotonowych, zwiększający dawkę emocji przy oglądaniu kina akcji i grach. Nie trzeba się jednak obawiać wibracji telewizora: sztywna obudowa, wzmocniona góra ze szkła i staranne rozmieszczenie głośników gwarantują, że dźwięk o mocy 170 W wstrząśnie widzami, nie telewizorem.

Nowe listwy głośnikowe i podstawa pod telewizor z głośnikami Sony będą dostępne w Europie od kwietnia 2014 r.


Główne cechy i dane techniczne


Listwa głośnikowa

HT-CT770

Listwa głośnikowa

HT-CT370

Podstawa pod telewizor z głośnikami HT-XT1

Całkowita moc wyjściowa:

330 W

300 W

170 W

Technologia S-Force PRO Front Surround

Tak

Tak

Tak

Wielkość głośnika (główny moduł)

2 x 60 mm

2 x wysokotonowy 20 mm

2 x 60 mm

2 x 35x80 mm

Wielkość subwoofera

160 mm

100 x 150 mm

2 x 100 mm

NFC/Bluetooth®

Tak / Tak

Tak / Tak

Tak / Tak

Sterowanie za pomocą aplikacji SongPal

Tak

Tak

Tak

ClearAudio+

Tak

Tak

Tak

Wejścia/wyjścia HDMI

3/1 (ARC)

3/1 (ARC)

3/1 (ARC)

Wejście cyfrowe

Optyczne x 1

Optyczne x 1

Optyczne x 1

Wejście analogowe

1

1

1

Wymiary
(szer. x wys. x gł.)

Listwa:
1030 x 50 x 113 mm

Subwoofer:
271 x 404 x 271 mm

Listwa:
900 x 50 x 113 mm

Subwoofer:
135 x 361 x 394 mm

720 x 310 x 72 mm

*Subwoofer: wbudowany

Waga

11,4 kg

9,4 kg

8 kg[i] Trzy wejścia i jedno wyjście HDMI pozwalają na podłączenie telewizora, odtwarzacza Blu-ray Disc™, konsoli do gier i dekodera telewizji kablowej lub satelitarnej.

[ii] Dotyczy urządzeń z systemem iOS6 lub nowszym / Android 2.3.3 lub nowszym.