Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Świat fotografii Sony na targach Film Video Foto w Łodzi

Komunikat prasowy   •   Mar 11, 2013 10:00 CET

16. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video – Film Video Foto po raz kolejny da miłośnikom fotografowania i filmowania szansę zobaczyć i przetestować najnowszy i najciekawszy sprzęt czołowych producentów. Podczas tego jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, zwiedzający będą mogli również podziwiać prace wybitnych fotografów i filmowców oraz wziąć udział w licznych zajęciach warsztatowych.

Sony, które produkuje pełną gamę aparatów fotograficznych, kamer i akcesoriów, zaprezentuje wszystkie najważniejsze nowości z ostatnich miesięcy. Miłośnicy najbardziej zaawansowanych rozwiązań będą mogli zapoznać się z posiadającymi pełnoklatkowy przetwornik obrazu aparatami

Razem z Sony na targi Film Video Foto przyjadą doskonali, uznani fotografowie, którzy pokażą swoje prace i spotkają się z uczestnikami wydarzenia podczas warsztatów i seminariów. Tomasz Tomaszewski – jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów, którego prace publikowane były w najważniejszych polskich i zagranicznych pismach – pokaże wystawę „The US Trip: Generation Next”. – Na tych kilkunastu fotografiach pokazuję miejsca, jakie odwiedziłem podczas swojej pierwszej podróży po Ameryce Północnej, pracując nad materiałem prasowym dla magazynu „National Geographic”. – mówi Tomasz Tomaszewski. – W dwudziestą piątą rocznicę tej wyprawy odbyłem nostalgiczną i symboliczną wędrówkę, kierując się trasą sprzed ćwierć wieku. Starałem się odnaleźć bohaterów, oraz miejsca jakie wywarły wtedy na mnie ogromne wrażenie. Niewielki fragment tej wyjątkowej przygody zapisany jest na prezentowanych tu zdjęciach. – dodaje.

Jacek Bonecki – doświadczony fotograf i operator filmowy oraz wieloletni ambasador Sony – będzie promował swoją książkę „Fotograf w podróży”, której premiera odbędzie się niedługo po zakończeniu targów. Podczas prelekcji opowie o bogatych doświadczeniach, które zgromadził przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów z aparatem w ręku. – Przedstawię wybrane zdjęcia, które zrobiłem podczas licznych wypraw, m.in. do Nepalu, Argentyny, Chile, Peru, Dubaju, Chin, ale także ciekawe i unikalne obrazy wykonane w Polsce. – mówi Jacek Bonecki. – Opowiem, jak przygotować się do wyprawy fotograficznej, na co zwrócić uwagę planując podróż, jak właściwie dobrać sprzęt i akcesoria w zależności od tego, w której części świata i w jakich warunkach atmosferycznych planujemy fotografować. Jacek Bonecki wraz z Rafałem Sonikiem – kapitanem Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych i pierwszym Polakiem, którym stanął na podium Rajdu Dakar w 2009 r., opowiedzą również o swoich przeżycia, emocjach i doświadczeniach, które zdobyli przez wiele lat wspólnej pracy, nie tylko na Dakarze, ale także innych Rajdach Terenowych.

Swoimi doświadczeniami z pracy z aparatami Sony podzieli się Marek Poźniak – polski fotograf od kilkunastu lat mieszkający i pracujący w Berlinie, autor wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw. Od wielu lat fotografujący przyrodę Stanisław Puszczyński udowodni, że sprzęt Sony znakomicie sprawdza się w niezwykle wymagających warunkach tej dziedziny fotografii.

Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video – Film Video Foto odbędą się w dniach 21-23 marca 2013 r. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi, al. Politechniki 4. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie targów tutaj.

1 Wśród aparatów cyfrowych z co najmniej 20-krotnym zoomem optycznym. W oparciu o wewnętrzne badania firmy Sony, których wyniki zostały opublikowane w informacji prasowej 20 lutego 2013.