Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Treningi w każdych warunkach z nowym, wodoodpornym odtwarzaczem Walkman® z serii WS620 wykorzystującym technologię Bluetooth® Wireless

Komunikat prasowy   •   Kwi 25, 2017 06:00 CEST

WALKMAN® z serii WS620
  • Maksymalna trwałość nawet w ekstremalnych warunkach - na ośnieżonych szczytach górskich i podczas kąpieli w oceanie
  • Zwiększona ergonomia gwarantująca maksymalną stabilność i wygodę
  • Technologie Bluetooth® i NFC™ do podłączenia smartfona jednym dotknięciem
  • Odtwarzacz został wyposażony w tryb dźwięków otoczenia, który zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania

Firma Sony ogłosiła nowe, odporne na wodę i pył odtwarzacze WALKMAN® z serii WS620 — idealne dla miłośników aktywności fizycznej, również w wodzie. Te wytrzymałe, w pełni zintegrowane modele zostały wyposażone w łącze bezprzewodowe Bluetooth® i doskonale sprawdzają się na dłuższych, bardziej intensywnych treningach.

Do noszenia przez cały rok: w słońcu, deszczu, śniegu i nad morzem

Serię sportowych odtwarzaczy bezprzewodowych WS620 tworzą modele NW-WS623 (4 GB) i NW-WS625 (16 GB). Oba urządzenia zaprojektowano tak, aby wytrzymały każdy trening - mogą pracować w temperaturze od –5
do 45 stopni Celsjusza. Odporna na pył obudowa spełnia wymogi klasy ochrony IPX6 i zabiega przedostawaniu się do wnętrza drobinek pyłu, na przykład na plaży. Oba odtwarzacze są wodoodporne[1] i mogą pozostawać w wodzie, zarówno słodkiej, jak i morskiej, przez 30 minut na głębokości do 2 metrów[2].

Stworzone z myślą o szybkości, intensywności i wytrzymałości

Wygodne noszenie to zasługa ergonomicznej konstrukcji: smuklejszej, lżejszej i mniejszej[3] (w tym o 35% mniejszej od produktów serii WS610). Dzięki lepszemu dopasowaniu słuchawki nie zsuwają się bez względu na to, jakie ruchy wykonuje użytkownik. Do wyboru jest też kilka odmian kolorystycznych: czarna, niebieska, limonkowa i popielata[4].

Prosta droga do sukcesów

Nowe modele są pierwszymi wodoodpornymi odtwarzaczami Walkman, w których firma Sony zastosowała firmową technologię „Dźwięki otoczenia”. Pozwala ona w razie potrzeby słyszeć dźwięki dobiegające z zewnątrz — i dzięki temu bezpieczniej ćwiczyć w plenerze. Włączany jednym dotknięciem tryb dźwięków otoczenia zapewnia słyszalność odgłosów z zewnątrz — na przykład podczas jazdy na rowerze. Pozwala też porozmawiać z drugą osobą lub trenerem bez utraty ani jednego taktu ze słuchanego utworu.

Na całodniowy trening i spontaniczną sesję

Dzięki funkcji szybkiego ładowania już po 3-minutowym ładowaniu odtwarzacz będzie gotowy na 60 minut ćwiczeń[5]. Pełny cykl ładowania zapewni nawet 12 godzin[6] słuchania ulubionej muzyki.

Maksymalna prostota

Wystarczy podłączyć odtwarzacz Walkman do komputera, przeciągnąć do niego wybrane pliki z muzyką i można ruszać na podbój świata — z najlepszą muzyką w uszach i bez zbędnego balastu. Alternatywą jest użycie łącza Bluetooth® i technologii łączenia jednym dotknięciem NFC do strumieniowej transmisji z telefonu — bez którego i tak przecież nikt nie wybierze się na trening.

[1] Klasa ochrony IP5/8, konieczność umycia po użyciu

[2] Technologia bezprzewodowa Bluetooth® w modelu WS623 nie jest dostępna podczas treningów pod wodą. Do użytku podwodnego potrzebne są również oddzielne słuchawki douszne dostępne w rozmiarach S/M/L/LL

[3] O 10% mniejsze od serii WS410

[4] Odtwarzacz WS625 jest dostępny w kolorze czarnym

[5] Odtwarzanie plików MP3 o przepływności 128 kb/s

[6] 12 godzin pracy akumulatora przy wyłączonym łączu Bluetooth®, 4 godziny przy włączonym łączu Bluetooth®

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net