Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

UNLTD. - design w najlepszym wydaniu we wspólnym projekcie Sony i Pies Czy Suka

Komunikat prasowy   •   Paź 22, 2013 10:00 CEST

Do współpracy przy projekcie zaproszono wyróżniających się polskich projektantów i studia projektowe: Studio Kompott, Studio Beton, Magdalenę Tekieli, Malafor oraz Lange&Lange. Każdy z nich przygotuje niepowtarzalny prototyp obiektu, który będzie odzwierciedlał ich wizję mebla pod najnowszy telewizor Sony BRAVIA. Efekty prac projektantów poznamy już 21 listopada na specjalnie przygotowanej wystawie UNLTD., która będzie miała miejsce w warszawskim

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wydziału Wydziału Form Przemysłowych. Projektantka wzornictwa przemysłowego oraz grafiki użytkowej. Założycielka studia projektowego Magdalena Tekieli Design, a także projektantka i producentka designerskich produktów marki Paper Love. Stypendystka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Uniwersytetu w Ljubljanie. Laureatka konkursów projektowych, takich jak; Najlepsze Dyplomy Projektowe 2012 r. ”Młodzi na start" organizowanego przez ELLE Decoration w 2013 r. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą.

Biuro Projektowe założone przez braci Aleksandra i Gustawa Lange w 2007r. Firma kultywuje projektowe tradycje rodzinne (trzecie pokolenie Absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie). Lange&Lange działają w pełnym spektrum projektowym: Projektowanie Produktu, Identyfikacja Wizualna, Consulting Projektowy.

Beton działa w Warszawie od 2007 roku. Zajmuje się architekturą, dizajnem, scenografią teatralną, grafiką użytkową, typografią, animacją, projektowaniem ubrań. Studio pracuje dla instytucji kultury, fundacji, festiwali, teatrów. Beton ma w swoim portfolio jeden zrealizowany budynek (kościół we wsi Tarnów nominowany do nagrody Miesa van der Rohe), trzy kroje pisma, projekty przestrzeni teatralnych, projekty mebli i niewielkich form przestrzennych, kilkanaście linii ubraniowych, kilkadziesiąt projektów identyfikacji wizualnej instytucji i wydarzeń kulturalnych, projekty plakatów, książek, albumów.

Kompott Studio pracuje w obszarze projektowania produkt i usług. Proces projektowy zakłada bliską współpracę z klientem, research i obserwacje zachowań. Kompott ma na koncie wystawy w Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie czy na mediolańskim Triennale, a także publikacje w najważniejszych pismach branżowych. Studio było nominowane do FX Design Award w kategorii "Breakthrough Talent of the Year". Współzałożycielem studia jest Krystian Kowalski, absolwent wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie i Design Products Royal College of Art w Londynie. Doświadczenia zawodowe zdobywał pracując w studio projektowych w Mediolanie, Warszawie i Łodzi.

Marka stworzona w 2004 roku przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Duet zaczął od projektowania i produkowania krótkich serii obiektów. W ostatnich latach MALAFOR stara się kierować także bardziej przemysłowym podejściem, co zaowocowało powstaniem "Activ Basket" - koszyka na zakupy dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, a także kolekcji mebli pneumatycznych „YACHT“, czy kolekcji mebli ekologicznych „BLOW RECYCLING“. Uważają, że związek z miejscem, w którym tworzą wnosi do projektów jakość i wiarygodność. Obecnie pracują z materiałami typowo żeglarskimi, charakterystycznymi dla ich regionu nadbałtyckiego. W projektach rzemiosło żaglowe połączyli z najnowszą technologią tekstyliów wykorzystywanych do szycia żagli - zaczynając od podstawowych takich jak dakron, a kończąc na zaawansowanych laminatach z włóknem węglowym. Malafor jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i nagród, m.in. Red Dot Award 2012 za Blow Sofę oraz IF Design Award 2012 za Activ Basket.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się pod tym adresem oraz na http://www.facebook.com/piesczysuka

Więcej informacji na temat nowych produktów Sony BRAVIA znajduje się na:

http://www.sony.pl/product/tv-102-40-lcd/kdl-40w905a
http://www.sony.pl/product/tv-139-55-lcd/kd-55x9005a