Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

VAIO Tap 20: nowy, rodzinny komputer z ekranem dotykowym

Komunikat prasowy   •   Sie 29, 2012 16:45 CEST

Nowy komputer VAIOTM Tap 20 firmy Sony wnosi powiew świeżości do segmentu komputerów domowych. Może pełnić rolę multimedialnego komputera stołowego, ale drzemie wnim znacznie większy potencjał.

Uniwersalny model VAIOTM Tap 20 wykorzystuje łatwe, intuicyjne mechanizmy obsługi wprowadzone w systemie Windows 8 i daje nowe, fascynujące możliwości interaktywnego wykorzystywania aplikacji i kolekcji multimediów.Przenośny, zasilany z akumulatora komputer VAIOTM Tap 20 znajdzie zastosowanie w wielu miejscach — od sypialni i miejsca zabaw dzieci po kuchnię i ogród. Leżący płasko na stoliku, duży ekran dotykowy będzie się doskonale nadawał do wspólnej gry. Odchylając wbudowaną podstawkę, można wybrać odpowiednie nachylenie urządzenia i użyć go do dotykowej edycji zdjęć i filmów, przeglądania Internetu lub zastosowań rozrywkowych. A kiedy ekran zostanie ustawiony pionowo, urządzenie staje się w pełni funkcjonalnym komputerem stacjonarnym z bezprzewodową klawiaturą i myszą, pozwalającym wygodnie pracować nad dokumentami, przeglądać Internet i sprawdzać maile.

Czystość wyświetlanego obrazu jest zasługą 20-calowego (50,8cm) ekranu o dużej jasności i szerokim kącie widzenia. 10-punktowy panel dotykowy pozwala na zgromadzenie domowników przy wspólnej grze. Opracowany przez Sony procesor obrazu Mobile BRAVIA Engine 2 umożliwia wyświetlanie wyraźnego, naturalnie wyglądającego obrazu filmowego z najdrobniejszymi szczegółami i płynnym ruchem.Bogaty, mocny dźwięk z komputera będzie prawdziwą rewelacją w porównaniu głośnikami zwykłego laptopa. Oprócz sporych głośników stereo, do reprodukcji dźwięku służy bowiem także wbudowany subwoofer, zapewniający mocny, wyraźnie brzmiący bas. Dla zapewnienia żywego, dobrze słyszalnego wcałym pokoju dźwięku do gier i filmów, komputer jest wyposażony w opracowaną przez Sony technologię S-Force Front Surround 3D.

Tryb ClearAudio+, wykorzystujący kilka stworzonych przez Sony technologii przetwarzania sygnału, pozwala z łatwością uzyskać wysoką, charakterystyczną dla Sony jakość i czystość dźwięku w całym paśmie częstotliwości.

Nabywcy modelu VAIOTM Tap 20 mają do dyspozycji szereg programów, które wykorzystują możliwości obsługi przez dotyk.

Family Paint to przeznaczony dla dwóch osób program do wspólnego rysowania, malowania, szkicowania i mazania po dwóch stronach dużego ekranu dotykowego. Powstałe w nim malowidła można jednym dotknięciem zaprezentować na Facebooku lub przez Twitter. Fingertapps Organizer to narzędzie służące do wygodnego planowania swojego czasu i zajęć. Łatwy w użyciu kalendarz pozwoli wszystkim członkom rodziny na dodawanie „przyklejanych” notatek, tworzenie odręcznych zapisków i szybkie sprawdzanie, jakie są plany pozostałych domowników.

Atutem modelu VAIOTM Tap 20 będzie wyjątkowa łatwość nawiązywania połączeń i współużytkowania treści z innymi domowymi urządzeniami.

Opracowana przez Sony funkcja One-touch* umożliwia słuchanie muzyki i oglądanie zdjęć z szeregu urządzeń Sony z technologią NFC (Near Field Communication). Do błyskawicznego nawiązania łączności bezprzewodowej między takimi urządzeniami wystarcza ich proste zetknięcie, bez konfigurowania łącza Bluetooth lub Wi-Fi. Przykładowo, dzięki funkcji One-touch można z łatwością kontynuować słuchanie muzyki z komputera VAIO przez słuchawki lub głośniki Bluetooth®.

Dodatkowe możliwości rozrywki zapewniają trzy nowe, opracowane przez Sony, darmowe aplikacje.

Aplikacja „Music”, wykorzystująca tryb Clear Audio+, gwarantuje wysoką jakość odtwarzania nagrań z kolekcji muzycznej.

Aplikacja „Album” umożliwia intuicyjne wyświetlanie, porządkowanie i prezentowanie zdjęć i filmów.

Obie aplikacje pozwalają ponadto przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę do dowolnego telewizora lub zestawu audio z technologią DLNA.

Unikatowa aplikacja „Socialife” ułatwia zarządzanie serwisami społecznościowymi i informacyjnymi. Dzięki niej przeglądanie i porządkowanie treści z serwisów społecznościowych i kanałów informacyjnych jest możliwe przy użyciu jednego, stylowo wyglądającego interfejsu użytkownika. Ciekawsze artykuły, na których przeczytanie brakuje aktualnie czasu, można zaznaczyć i odłożyć na później. Socialife bierze również pod uwagę treści czytane przez znajomych i proponuje popularne tematy, anawet treści, które mogą zainteresować użytkownika.

Wśród oferowanych oddzielnie akcesoriów do komputera VAIOTM Tap 20 na uwagę powłoka ochronna ekranu LCD, zapobiegająca powstawaniu odcisków palców i przypadkowych rys. Można ją z łatwością nałożyć na duży ekran, nie obawiając się o uwięzienie brzydko wyglądających pęcherzyków powietrza.

Rodzinny komputer Sony VAIOTM Tap 20 z ekranem dotykowym pojawi się w sklepach w Polsce wiosną 2013r.

* Opracowana przez Sony funkcja One-touch wykorzystuje technologię NFC (Near Field Communication).

– Koniec –

Najważniejsze cechy

Dane techniczne i zestaw funkcji zależą od modelu. Więcej informacji można znaleźć na stronach www dotyczących .


Model

VAIOTM Tap

Procesor

Intel® Core™ i7-3517U, Intel® Core™ i5-3317U lub Intel® Core™ i3-3217U

System operacyjny

Windows 8 lub Windows 8 Pro

Pamięć

4GB do 8GB DDR3L 1600 MHz SDRAM

Napęd

Twardy dysk 750 GB lub 1 TB, 5400 obr./min

Ekran

VAIO Display Plus 50,8 cm (20"), 1600 x 900, współczynnik kształtu 16:9

10-punktowy ekran dotykowy

Technologia optymalizacji obrazu

Mobile BRAVIA Engine 2

Grafika

Karta graficzna Intel® HD 4000

Inne

WLAN 802.11 a/b/g/n; Bluetooth® 4.0 + HS; Ethernet (1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T x 1); USB 3.0 (x1), USB 3.0 z funkcją ładowania przez USB (x1); połączone gniazdo Memory Stick Duo/SD; 2.-kanałowe głośniki z technologią S-Force Front Surround 3D; HD Web Camera z matrycą „Exmor for PC” (1,31 megapiksela); przyciski Web i Assist

Wymiary (gł. x wys. x szer.)

W przybliżeniu

504 x 187 x 304 mm (Minimalny kąt nachylenia
504 x 312 x 45 mm (Maksymalny kąt nachylenia

Waga

Około 5,2 kg (z akumulatorem)

Dane techniczne i zestaw funkcji zależą od modelu. Więcej informacji można znaleźć na stronach www dotyczących laptopów VAIO.