Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Więcej mocy podczas zabawy z muzyką

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Naprawdę mocny dźwięk

Firma Sony zaprezentowała nowy zestaw muzyczny o niesamowitej mocy 2400 W. Urządzenie jest dedykowane jako źródło świetnego dźwięku na zabawę, grill czy spotkanie ze znajomymi. Zastosowanie trójdrożnych głośników z niezależnymi jednostkami wysokotonowymi, niskotonowymi i subwooferami gwarantuje czyste, dobrze zrównoważone brzmienie — zarówno przy odtwarzaniu wysokich partii wokalnych, jak i najniższych basów. Stożkowe głośniki z membranami MRC (Mica Reinforced Cellular) nienagannie reprodukują dźwięk nawet przy dużej głośności, do uszu słuchaczy dociera więc tylko czysta muzyka, a nie irytujące zakłócenia.

Więcej basu!

Pewne rodzaje muzyki — jak klubowe rytmy albo techno — wymagają od zestawu muzycznego zdolności do reprodukcji mocnego, głębokiego basu. Zestaw SHAKE-5 znakomicie radzi sobie z takim wyzwaniem: jego głośniki są wyposażone w oddzielne jednostki niskotonowe i subwoofery, które zapewniają realistyczne tony niskie o dużej mocy. Jeśli to za mało, można nacisnąć przycisk Bass Bazuca, a urządzenie natychmiast wzmocni niskie częstotliwości i jeszcze silniej podkreśli linię basu.

Muzyka bez przewodów

Zestaw SHAKE-5 jest wyposażony w technologie NFC i Bluetooth®. Aby posłuchać przez jego głośniki nagrań z innego urządzenia z technologią NFC — odtwarzacza MP3, smartfona, tabletu albo laptopa — wystarczy więc zwyczajnie przyłożyć urządzenie odtwarzające do odpowiedniego miejsca na zestawie. To wszystko! Żadnych kabli, żmudnych ustawień ani szperania w menu.

Pora na pokaz świateł

Podczas zabawy w gronie przyjaciół miło będzie zgasić lampy i stworzyć klimat klubowego parkietu. Zapewnią go zamontowane na zestawie diody LED, pulsujące w rytm muzyki żywym, różnokolorowym światłem. Dostępność przeszło 20 efektów świetlnych oznacza dużą swobodę kształtowania nastrojów podczas zabawy.

Klub DJ we własnych czterech ścianach

W zapanowaniu nad muzyką i stworzeniem w domu klubowej atmosfery pomagają także różne efekty DJ, między innymi flanger, isolator, sound flash i phaser. Przyciski ustawień efektów DJ znajdują się nie tylko na zestawie, lecz także na pilocie. Dzięki temu efekty można zmieniać nawet z drugiego końca pomieszczenia.

— Naszym celem było przeniesienie niepowtarzalnej atmosfery klubu do domowego wnętrza — mówi Takashi Toriyabe, planista produktu w grupie Home Entertainment & Sound. — Wprowadziliśmy więc specjalne efekty DJ i pokazy świateł z diod LED, ale najważniejsze było zapewnienie czystego dźwięku i grzmiącego basu, tak oczekiwanego i lubianego przez bywalców klubów. Jesteśmy przekonani, że brzmienie zestawu przypadnie im do gustu.

Dwa porty USB do nagrywania i odtwarzania muzyki

Z myślą o swobodnym i bezproblemowym współużytkowaniu kolekcji nagrań między urządzeniami zestaw SHAKE-5 został wyposażony w dwa porty USB. Przedni port służy do odtwarzania nagrań z podłączonej pamięci USB, natomiast dodatkowy port USB PLAY/REC umożliwia ponadto kopiowanie utworów z płyty CD, pamięci USB lub radia do smartfona albo tabletu. Zestaw pozwala nawet zmieniać przepływność dźwięku nagrywanego na urządzenie USB.

Co słychać w radiu?

Dzięki wbudowanemu radioodbiornikowi FM/AM można posłuchać nocnego koncertu, porannej audycji prowadzonej przez ulubionego didżeja albo najnowszych wiadomości.

Zabawa bez niespodzianek

Istnieje możliwość zablokowania elementów sterujących na zestawie SHAKE-5 — do obsługi można wówczas używać tylko pilota. W razie potrzeby zestaw można z łatwością wyłączyć: w tym celu wystarczy na co najmniej 5 sekund nacisnąć przycisk STOP.

SHAKE-5

Domowy zestaw muzyczny o dużej mocy

  • Potężny dźwięk o mocy 2400 W — w sam raz na zabawę
  • Tworzenie klubowej atmosfery z wykorzystaniem efektów DJ i pokazów świateł
  • Technologia NFC do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfona, tabletu itp. po jednym dotknięciu
  • Dwa porty USB umożliwiające kopiowanie nagrań i audycji radiowych do smartfona lub tabletu z wybraną jakością dźwięku
  • Tryb Bass Bazuca pogłębiający reprodukcję niskich częstotliwości