Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Więcej niż Blu-ray: Sony wprowadza zaawansowany odtwarzacz audio i wideo o wysokiej rozdzielczości

Komunikat prasowy   •   Sty 06, 2016 02:00 CET

Dla miłośników doskonałego obrazu i doskonałego dźwięku

  • UHP-H1: zaawansowany odtwarzacz audio i wideo o wysokiej rozdzielczości
  • BDP-S6700: odtwarzacz Blu-ray Disc™ z funkcją interpolacji do rozdzielczości 4K UHD

Firma Sony, znana z nieustannego dążenia do zapewnienia najlepszego standardu rozrywki w domu, wprowadza dwa zaawansowane odtwarzacze Blu-ray Disc, które łączą doskonały obraz z najwyższą jakością dźwięku.

UHP-H1: zaawansowany odtwarzacz audio i wideo o wysokiej rozdzielczości

Doskonały obraz filmowy z nowego odtwarzacza UHP-H1 to zaledwie początek. Jego konstruktorzy postawili sobie bowiem za cel uzupełnienie najlepszych wrażeń wizualnych równie znakomitymi wrażeniami podczas słuchania.

Model UHP-H1 gwarantuje audiofilską jakość odtwarzania dźwięku z każdego źródła: płyt, sieci domowej i serwisów internetowych oferujących muzykę w transmisji strumieniowej. Urządzenie można z łatwością zintegrować z posiadanym systemem bezprzewodowej transmisji dźwięku do wielu pomieszczeń[i]. Poza odtwarzaniem nośników CD, Super Audio CD i Blu-ray Disc można podłączyć pamięć USB z plikami audio o wysokiej rozdzielczości oraz używać wbudowanych aplikacji jak Spotify[ii] czy Deezer. Bez względu na wybrane źródło uzyskuje się przestrzenny i naturalny dźwięk, który można reprodukować przez bezprzewodowe głośniki w całym domu.

Nadzwyczajna jakość obrazu i dźwięku z odtwarzacza UHP-H1 to między innymi zasługa opracowanej przez Sony, tłumiącej wibracje podstawy montażowej „rama-belka”. W urządzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć pełnego wachlarza kodeków audio, które zapewniają nieskazitelną jakość odtwarzania plików o wysokiej rozdzielczości w formatach do 192 kHz / 24 bity oraz Double DSD (5,6 MHz). Reprodukcja dwukanałowego dźwięku analogowego na wzmacniacz hi-fi, amplituner do kina domowego czy głośnik w formie listwy odbywa się za pośrednictwem niezwykle precyzyjnego, 32-bitowego przetwornika C/A audio 768 kHz, który gwarantuje maksymalnie czysty i naturalny dźwięk.

Większość odtwarzaczy Blu-ray przysyła obraz i dźwięk do telewizora przez wspólne wyjście HDMI. W celu ograniczenia zakłóceń elektrycznych i zapewnienia najwyższej jakości dźwięku odtwarzacz UHP-H1 pozwala na rozdzielenie sygnałów audio/wideo i ich reprodukcję przez niezależne wyjścia HDMI. Dostępna jest też funkcja Audio Direct, która wyłącza wyjście wideo oraz panel przedni, zapewniając w ten sposób maksymalną czystość brzmienia.

Wbudowane łącze Bluetooth® umożliwia słuchanie filmowych ścieżek dźwiękowych, muzyki z płyt i nagrań przesyłanych w transmisji strumieniowej przez słuchawki bezprzewodowe. Technologia LDAC™ firmy Sony trzykrotnie zwiększa ilość danych transmitowanych przez łącze Bluetooth, dzięki czemu przesyłany bezprzewodowo dźwięk staje się jeszcze bardziej szczegółowy i klarowny.

Podczas oglądania filmów, słuchania nagrań z płyt CD i odtwarzania utworów MP3 z pamięci USB działa technologia DSEE HX™, która optymalizuje częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitową. Zapewnia w ten sposób dźwięk o większej wierności i szerszym zakresie dynamicznym, zbliżony do nagrań o wysokiej rozdzielczości.

Niezależnie od wybranego źródła można użyć funkcji bezprzewodowej transmisji dźwięku do wielu pomieszczeń. Wraz z aplikacją SongPal Link™ można słuchać znakomitego dźwięku z odtwarzacza UHP-H1 w każdym pokoju.

Świetne brzmienie nie oznacza gorszego obrazu. Odtwarzane z płyt Blu-ray filmy o rozdzielczości Full HD poddawane są interpolacji do formatu 4K 60p. Ich dalszą optymalizację zapewnia technologia SuperBitMappingV, dzięki której filmy z posiadanej kolekcji płyt przeżyją drugą młodość.

BDP-S6700: odtwarzacz Blu-ray Disc z funkcją interpolacji do rozdzielczości 4K

Odtwarzacz BDP-S6700 interpoluje filmy z płyt Blu-ray do rozdzielczości 4K UHD. Ale to nie wszystko: podobnie jak model UHP-H1 zapewnia on znakomite wrażenia przy słuchaniu i doskonale współpracuje z posiadanym systemem bezprzewodowej transmisji dźwięku do wielu pomieszczeń.

Łatwy dostęp do serwisów oferujących muzykę w transmisji strumieniowej, takich jak Spotify i Deezer, oznacza praktycznie nieograniczone możliwości wyboru nagrań. Aplikacja SongPal Link daje z kolei dodatkowe możliwości słuchania w całym domu z użyciem funkcji bezprzewodowego odtwarzania w wielu pomieszczeniach, a łącze Bluetooth z technologią LDAC gwarantuje czystszy, bardziej szczegółowy dźwięk w słuchawkach bezprzewodowych.

Nowy, zaawansowany odtwarzacz audio i wideo o wysokiej rozdzielczości UHP-H1 będzie można nabyć w Europie od maja 2016 w cenie ok. €400, natomiast odtwarzacz Blu-ray z funkcją interpolacji do rozdzielczości 4K BDP-S6700 firmy Sony będzie można nabyć od marca 2016 w cenie ok. €160. Szczegółowa specyfikacja techniczna odtwarzacza UHP-H1 jest dostępna pod tym linkiem, a odtwarzacza BDP-S6700 tutaj.

[i] Funkcja bezprzewodowej transmisji dźwięku do wielu pomieszczeń zostanie wprowadzona po aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Dodatkowo wymagana będzie aplikacja SongPal w wesji 3.6.

[ii]Współpraca z serwisem Spotify zostanie wprowadzona po aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net