Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Więcej niż komputer, więcej niż tablet: nowy VAIO® Tap 11 pozwala rozwinąć skrzydła wyobraźni

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Czasem przydatna jest wydajność komputera; innym razem wygoda tabletu. Teraz można mieć i jedno, i drugie — dzięki VAIO Tap 11 firmy Sony, doskonałemu towarzyszowi w sali wykładowej i w domowym salonie.

Superlekki, swobodnie mieszczący się w studenckiej torbie VAIO Tap 11 to wydajny i uniwersalny komputer typu tablet PC z systemem Windows 8, który dzięki najnowszym procesorom Intel®, szybkiej pamięci masowej SSD i intuicyjnemu w obsłudze systemowi operacyjnemu pozwala sprawnie radzić sobie z codziennymi obowiązkami.

Przeglądanie Internetu, retusz zdjęć oraz posługiwanie się aplikacjami umożliwia dotykowy ekran Full HD o przekątnej 29,4 cm (11,6"). Wyświetlany obraz cechuje się czystością i dużą ostrością, tak ważnymi przy oglądaniu filmów i grach. Zastosowana w wybranych modelach2 technologia X-Realitydo urządzeń mobilnych zapewnia niezwykłą precyzję i szczegółowość wyświetlania, a technologia TRILUMINOS® Display do urządzeń mobilnych gwarantuje bogatą paletę barw i naturalną kolorystykę obrazu.

Model VAIO Tap 11 jest wyposażony w smukłą, wygodną w użyciu, pełnowymiarową klawiaturę bezprzewodową z gładzikiem, która pełni także funkcję osłony nieużywanego ekranu. Klawiaturę można w każdej chwili zdjąć, położyć na kolanach lub na biurku i przystąpić do pisania, a po zakończeniu pracy z powrotem osłonić nią ekran, a przy okazji naładować wewnętrzny akumulator.

Fantastyczne pomysły przychodzą na myśl w najróżniejszych momentach, a VAIO Tap 11 doskonale sprawdza się przy wykonywaniu zapisków na wykładzie, w biurze i w domu. Jego czuły rysik cyfrowy umożliwia wygodne pisanie odręczne i tworzenie szkiców. Do fotografowania podręczników, raportów i prezentacji można użyć znajdującego się z tyłu urządzenia, 8-megapikselowego aparatu z przetwornikiem „Exmor RS for PC”. Wykonane zdjęcie można później uzupełnić odręcznymi szkicami lub uwagami i umieścić w przygotowywanej pracy.

Smukły, uniwersalny VAIO Tap 11 idealnie nadaje się do sterowanie telewizorem i domowym zestawem rozrywkowym. Darmowa, dostępna w serwisie Windows Store aplikacja TV SideView stanowi „drugi ekran” telewizora BRAVIA i umożliwia przeglądanie programu telewizyjnego, uzyskanie dodatkowych informacji o oglądanym programie oraz wyszukiwanie innych programów. VAIO Tap 11 pełni nawet rolę pilota na podczerwień umożliwiającego przełączanie kanałów, regulowanie głośności i sterowanie innymi urządzeniami.

Dla zapewnienia odpowiedniego brzmienia muzyki i filmowych ścieżek dźwiękowych, tryb ClearAudio+ generuje niezwykle czysty i wyraźny dźwięk, zoptymalizowany pod kątem odtwarzanego materiału. Użytkownik ma do dyspozycji cztery predefiniowane ustawienia tego trybu oraz korektor graficzny, który można intuicyjnie regulować przy użyciu ekranu dotykowego.

VAIO Tap 11 pozwala także w prosty sposób prezentować nagrania. Funkcja słuchania jednym dotknięciem pozwala błyskawicznie połączyć go z głośnikami, słuchawkami i innymi urządzeniami audio wyposażonymi w technologię NFC — i odtwarzać muzykę bez łączenia plączących się kabli.

Nowy VAIO Tap 11, dostępny z modemem 3G, będzie oferowany w kolorze czarnym i białym, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się jesienią 2013 r.


1 Według stanu na 4 września 2013, 13:00 CET r., wśród urządzeń bez klawiatury
2 Tylko w modelach z procesorem Intel® Core™

Najważniejsze cechy


Model

VAIO® Tap 11

Procesor

Procesor Intel® Core™ najnowszej, 4. generacji z linii Y

System operacyjny

Windows 8 lub Windows 8 Pro

Pamięć

Do 4 GB DDR3L SDRAM (1600 MHz)

Pamięć masowa

SSD, maks. 512 GB

Ekran

29,4 cm (11,6"), TRILUMINOS Display do urządzeń mobilnych; pan
el OptiContrast; Full HD (1920 x 1080) o współczynniku kształtu 16:9;
technologia X-Reality do urządzeń mobilnych; 10-punktowy
pojemnościowy ekran dotykowy

Grafika

Intel® HD Graphics 4200 lub Intel® HD Graphics

Inne

Rysik cyfrowy, moduł mobilnego dostępu do szerokopasmowego
Internetu (LTE lub HSPA+, UMTS, EDGE/GPRS) (sprzedawany oddzielnie);
8-megapikselowy tylny aparat z przetwornikiem obrazu „ExmorRS for PC”
i automatyką ostrości; przednia kamera HD z przetwornikiem
obrazu „Exmor R for PC”; sieć bezprzewodowa 802.11a/b/g/n; USB 3.0
z funkcją ładowania (x1); Bluetooth® 4.0 + HS; wyjście HDMI micro;
gniazdo na kartę pamięci microSD; głośniki stereofoniczne
z trybem ClearAudio+; czujniki (NFC, GPS, przyspieszeniomierz,
żyroskopowy, kompas cyfrowy); przejściówka HDMI micro - VGA
(sprzedawana oddzielnie); podłączany do zasilacza sieciowego
router Ethernet-Wi-Fi (sprzedawany oddzielnie)

Wymiary
(szer. x gł. x wys.)

Około 304,6 mm x 9,9 mm x 188 mm (jednostka centralna bez modułu
mobilnego dostępu do szerokopasmowego Internetu i klawiatury)

Około 0,83 mm (jednostka centralna z klawiaturą)

Waga

Około 0,78 kg (jednostka centralna bez modułu mobilnego dostępu do szerokopasmowego Internetu i klawiatury)

Wydajność akumulatora

Brak danych