Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Wielka moc, wspaniała rozrywka

Komunikat prasowy   •   Sty 06, 2016 02:00 CET

Firma Sony prezentuje domowe zestawy muzyczne o dużej mocy z technologią Bluetooth, potężnym basem i atrakcyjnymi efektami świetlnymi

  • GTK-XB7: ogromna moc, dynamika technologii EXTRA BASS i nowe efekty świetlne
  • MHC-GT4D: mocny dźwięk, uniwersalne ustawienia trójdrożnego głośnika i obsługa gestami
  • MHC-V11: jednoelementowy zestaw o dużej mocy wyposażony w odtwarzacz CD, funkcje odtwarzania przez USB i Bluetooth oraz tryby MEGA BASS, DJ i karaoke

Tak zaczyna się prawdziwa zabawa: trzy nowe zestawy muzyczne Sony o dużej mocy rozkręcą każdą imprezę wspaniałym dźwiękiem, potężnym basem i efektami świetlnymi zsynchronizowanymi z odtwarzaną muzyką. Bez trudu można je przenosić z miejsca na miejsce, zawsze uzyskując znakomitą rozrywkę.

GTK-XB7

Niesamowity bas z jednej, zwartej obudowy, fantastyczny dźwięk, ogromna moc i doskonała reprodukcja niskich dźwięków z dwóch 16-centymetrowych głośników niskotonowych... Model XB7 pozwala zamienić domową imprezę w doświadczenie rodem z najlepszych klubów.

Wyjątkowa technologia EXTRA BASS firmy Sony dostosowuje cyfrowe przetwarzanie poszczególnych pasm częstotliwości do źródła sygnału, zapewniając najwyższą jakość dźwięku. Muzyka brzmi jeszcze mocniej dzięki głębokiemu basowi, nadającemu charakterystyczne brzmienie współczesnej muzyce elektronicznej.

Efektowna, kolorowa iluminacja — świecące linie, stroboskop i podświetlenie głośników pulsujące w rytm muzyki — pozwala poczuć się jak na parkiecie najlepszego klubu.

Każdy może bawić się tak, jak chce: dzięki technologii Multi Layout zestaw XB7 można ustawić pionowo lub poziomo, zawsze uzyskując doskonały, stereofoniczny dźwięk. Wygodna funkcja Speaker Add umożliwia podłączenie przez Bluetooth drugiego zestawu XB7 i odtwarzanie muzyki z podwójną mocą.

Wspaniały dźwięk bez plątaniny przewodów: funkcja odtwarzania jednym dotknięciem pozwala na słuchanie ulubionych utworów i list odtwarzania za pośrednictwem łącza Bluetooth — potrzebny jest tylko smartfon lub tablet z technologią NFC. A gdyby to nie wystarczało, można jeszcze dodać efekty w stylu DJ, kontrolowane za pomocą aplikacji Sony SongPal na urządzeniu mobilnym. Co więcej, w czasie odtwarzania muzyki przez łącze USB można także ładować akumulator telefonu czy tabletu. Wejście audio umożliwia bezpośrednie podłączenie odtwarzacza MP3 lub innego źródła muzyki.

MHC-GT4D

GT4D to zestaw o ogromnych możliwościach. Jest wprost stworzony do tego, by zapewniać znakomitą rozrywkę i w każdej sytuacji odtwarzać dźwięk najwyższej jakości — na trzy sposoby.

Ten zestaw typu „wszystko w jednym” można zabrać wszędzie, gdzie szykuje się impreza: jego przewożenie z pokoju do pokoju ułatwiają kółka i wygodny uchwyt. Niezależne sekcje głośników dołączane do zestawu zapewniają szeroki, pełny dźwięk i swobodę przy ustawianiu nagłośnienia. Po podłączeniu obu sekcji do uchwytu zintegrowanego z głównym urządzeniem każde pomieszczenie zamieni się w parkiet do tańca.

Zestaw GT4D pokochają także miłośnicy telewizji: można go podłączyć do telewizora równie łatwo jak klasyczny głośnik w kształcie listwy, za pomocą złącza HDMI. Sekcje głośnikowe umieszczone pod ekranem pozwolą na oglądanie filmów, wydarzeń sportowych i innych programów telewizyjnych z zupełnie nowym, niepowtarzalnym dźwiękiem. A na co dzień można po prostu postawić obie sekcje na stole i wykorzystywać je do słuchania ulubionej muzyki.

Model GT4D to doskonały wybór niezależnie od tego, czy chce się nagłośnić salę pełną tańczących imprezowiczów, czy w spokoju posłuchać muzyki. Technologia NFC pozwala połączyć go bezprzewodowo ze smartfonem i słuchać ulubionych utworów za pośrednictwem łącza Bluetooth. Można także odtwarzać płyty CD, podłączyć urządzenie USB pełne plików MP3 czy WAV, podpiąć odtwarzacz MP3 do wejścia audio albo nastawić radio.

Mocy i dynamiki na imprezie na pewno nie zabraknie: funkcja MEGA BASS pozwoli jednym przyciskiem podkręcić niskie dźwięki do niesamowitego poziomu. Pulsujące w rytm muzyki podświetlenie głośników zapewni prawdziwie imprezową atmosferę. Przy oglądaniu filmów technologia S-Force Front Surround tworzy szeroki, realistyczny dźwięk przestrzenny.

Efekty DJ, takie jak scratch czy sampling, pomogą rozruszać każdą imprezę. Obsługa gestami umożliwia pomijanie utworów, zmianę głośności czy dodawanie efektów jednym skinieniem ręki. A jeśli moc pojedynczego zestawu GT4D to za mało, funkcja Party Chain pozwala połączyć kilka zestawów: dźwięk będzie jeszcze potężniejszy, a wszystkie światła będą razem pulsować w rytm muzyki.

MHC-V11

Potężny, głęboki dźwięk można uzyskać nawet w niewielkich pomieszczeniach. Kompaktowy zestaw V11 oszczędza miejsce: niewielka, zwarta obudowa umożliwia ustawienie urządzenia niemal wszędzie.

Zestaw odtwarza muzykę z różnych źródeł, takich jak Bluetooth, płyty CD, urządzenia USB czy radio. 20-centymetrowy głośnik niskotonowy z funkcją MEGA BASS zapewnia naprawdę imponujący bas. Diodowe podświetlenie głośników, pulsujące w rytm muzyki, podkreśli każdą frazę.

Dodatkową rozrywkę zapewniają takie funkcje, jak efekty DJ czy karaoke. Funkcja Party Chain pozwala połączyć kilka zestawów — i przenieść imprezę na nowy poziom.

Nowa seria zestawów muzycznych o dużej mocy firmy Sony będzie dostępna od kwietnia 2016 w cenach ok. €350 (GTK-XB7), ok. €750 (MHC-GT4D) i ok. €280 (MHC-V11).

Szczegółowe dane techniczne produktów można znaleźć pod tymi linkami: GTK-XB7, MHC-GT4DMHC-V11.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net