Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Wieża mocy Firma Sony wprowadza do oferty nowy zestaw muzyczny o dużej mocy

Komunikat prasowy   •   Sie 31, 2017 13:15 CEST

Wieża mocy Sony MHC-V90DW
  • Mocny dźwięk o wysokiej jakości z zestawu „MUTEKI” MHC-V90DW
  • Różne możliwości oświetlenia
  • Funkcje przeznaczone specjalnie na zabawę

Zestaw audio o dużej mocy Sony MHC-V90DW to urządzenie potężne — pod względem wielkości, jakości, możliwości, oświetlenia i brzmienia. Ma nawet własną, japońską nazwę „MUTEKI”, która oznacza „poruszający dźwięk” i „potężny wygląd”.

Stylistyka potężnej wieży sprawia, że to źródło muzyki doskonale widać i słychać — tym bardziej że wspaniały dźwięk można uzupełnić imponującym oświetleniem głośnika. Urządzenie ma aż 170 cm wysokości. Nie sposób nie zwrócić na nie uwagi.

Dla uczestników zabawy kluczowe znaczenie ma jednak ciśnienie akustyczne. Model V90DW jest wyposażony w szereg technologii zapewniających jego wysoki poziom i zwiększających zasięg dźwięku. Oznacza to, że nowy zestaw pozwala organizować zabawy w jeszcze większej skali.

Mocny, odczuwalny dźwięk

Zestaw V90DW wyposażony jest w rozwiązanie o nazwie Spread Sound Generator: obudowę z otwartym tyłem, która rozszerza kąt emisji i zasięg dźwięku. W tym samym celu z przodu urządzenia zamontowane są jednostki tonów średnich i wysokich rozchylone zewnątrz pod kątem 20°. Reprodukcję dźwięku optymalizuje ponadto tubowa konstrukcja głośników.

Ulubiony klub w domowym salonie

Zestaw V90DW ma wbudowany Chromecast[1] i współpracuje z serwisem muzycznym Spotify. Panel dotykowy służący do jego obsługi jest teraz jeszcze lepszy: dzięki podświetleniu znakomicie ułatwia wybieranie funkcji po ciemku. W transportowaniu i ustawianiu urządzenia pomagają natomiast wbudowane kółka.

Prawdziwymi gwiazdami wieczoru będą światła w głośnikach i wielobarwne oświetlenie, pulsujące i zmieniające kolory w rytm muzyki. Dzięki nim olbrzymia kolumna głośnikowa rozjaśnia otoczenie przez całą noc.

Użytkownicy aplikacji mobilnych Sony | Music Centre i Fiestable mogą bezprzewodowo (przez Wi-Fi) połączyć zestaw V90DW z maksymalnie 10 kompatybilnymi głośnikami, uzyskując wszechogarniający dźwięk z wielu źródeł. Zestaw MHC-V90DW może też bezprzewodowo współpracować z wprowadzonym wcześniej modelem MHC-V77DW.

Kto ma w sobie żyłkę didżeja, może rozwijać talent przy użyciu wielu funkcji przeznaczonych specjalnie na zabawy. Po nawiązaniu połączenia z aplikacji Sony | Music Centre i Fiestable możliwe jest zmienianie ustawień efektów świetlnych, eksperymentowanie z efektami DJ i samplerem oraz obsługa podstawowych funkcji urządzenia. System obsługi gestami pozwala sterować tymi funkcjami ruchami ręki — co dodatkowo ułatwia rozkręcenie zabawy.

[1] Google i Chromecast built-in są znakami towarowymi Google Inc.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net