Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Współpraca Sony Europe i McAfee przy dostarczaniu preinstalowanych rozwiązań do nadzoru rodzicielskiego w nowych urządzeniach Sony VAIO

Komunikat prasowy   •   Gru 05, 2012 08:00 CET

Sony Europe i McAfee (spółka firmy Intel) poinformowały o nowym, łatwym w użyciu i konfigurowaniu rozwiązaniu do nadzoru rodzicielskiego, którego celem jest zapewnienie lepszej ochrony dzieci i rodzin w Internecie. Opracowany we współpracy z Sony Europe system McAfee Parental Controls jest preinstalowany we wszystkich przeznaczonych na rynek europejski urządzeniach VAIO z systemem Windows 8. Dzięki niemu rodzice mogą w kilka minut stworzyć swoim dzieciom warunki do bezpieczniejszego korzystania z Internetu.

Badania wykazały, że łatwy dostęp do urządzeń podłączonych do Internetu mają nawet pięcioletnie dzieci, a 6 na 10 rodziców często pozwala swoim dzieciom surfować po sieci bez nadzoru dorosłych*. Nowe oprogramowanie jest pomyślane jako pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą przekazywać najlepsze sposoby bezpiecznego, odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Łatwe do odszukania wyskakujące okienka systemu McAfee Parental Controls proponują klientom skonfigurowanie systemu podczas pierwszego uruchomienia, a odpowiednia ikona na pasku zadań ułatwia odnalezienie go w celu późniejszej zmiany ustawień.

— Rodziny i dzieci w coraz większym stopniu wykorzystują Internet w celach poznawczych, do nauki i do zabawy — mówi Serge Foucher, wiceprezes wykonawczy ds. zgodności, relacji zewnętrznych i technologii w Sony Europe. — I chociaż w sieci można znaleźć wiele nowych, fascynujących i bezpiecznych treści, wszyscy mamy świadomość obecności w niej także materiałów mniej pozytywnych. Ważne jest, byśmy współpracowali nad stworzeniem bezpiecznego środowiska, zapewniającego naszym klientom najlepszą możliwą ochronę. Dzisiejsza inicjatywa dotycząca gamy naszych produktów VAIO przeznaczonych na rynek europejski pokazuje, że bezpieczeństwo naszych klientów ma dla nas pierwszorzędne znaczenie.

— Sony zawsze stara się zapewnić wszystkim użytkownikom swoich urządzeń, zarówno najmłodszym jak i starszym, najlepsze możliwe wrażenia. W tym celu firma współpracuje z czołowymi podmiotami z branży. Mamy nadzieję, że system McAfee Parental Controls, stworzony wspólnie z zespołem McAfee, ułatwi rodzicom tworzenie inspirujących środowisk, w których ich dzieci będą mogły bezpiecznie uczyć się, odkrywać i dorastać.

— Ścisła współpraca z naszymi partnerami, która służy wprowadzeniu na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom Internetu, to naszym zdaniem konieczność — mówi Nick Viney, wiceprezes McAfee ds. konsumenckich, urządzeń mobilnych i małego biznesu w regionie EMEA. — Chcemy zapewnić rodzicom spokój ducha i przekonanie, że ich dzieci bezpiecznie korzystają z Internetu i stykają się w nim z odpowiednimi treściami.

System McAfee Parental Controls jest dostępny we wszystkich aktualnych i wprowadzanych w najbliższym czasie modelach VAIO z systemem Windows 8 przeznaczonych na rynek europejski. W Polsce są to: VAIO Duo 11, seria VAIO T 13 i seria VAIO E 14. Od wiosny 2013 r. będzie ponadto dostępny w modelach sprzedawanych w Rosji.

*Raport EU Kids Online: National Perspectives, 26 września 2012 r.

Informacja o McAfee
Firma McAfee, będąca wyłączną własnością Intel Corporation (kod NASDAQ:INTC), wspomaga przedsiębiorstwa, sektor publiczny i użytkowników domowych w bezpiecznym wykorzystywaniu zalet Internetu. Dostarcza aktywne i sprawdzone rozwiązania i usługi zabezpieczające systemy, sieci i urządzenia mobilne na całym świecie. McAfee nieustannie koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa swoim klientom, czego przykładami są innowacyjna strategia ochrony wspomaganej sprzętowo Security Connected czy unikatowa sieć Global Threat Intelligence (globalnego badania zagrożeń). http://www.mcafee.com