Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Wygoda, styl i nieprzeciętne brzmienie: nowe słuchawki MDR-ZX i MDR-EX do smartfonów i cyfrowych odtwarzaczy muzycznych

Komunikat prasowy   •   Mar 10, 2014 09:00 CET

Na nadchodzącą wiosnę firma Sony przygotowała aż jedenaście nowych modeli słuchawek z serii MDR-ZX i MDR-EX. Wszystkie zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkowania — również przy długotrwałym słuchaniu — oraz o wiernym, mocnym brzmieniu. Siedem z tych modeli jest ponadto wyposażonych w pilot i mikrofon, które pozwalają użytkownikom smartfonów rozmawiać przez telefon z wolnymi rękami.

Słuchawki z pałąkiem z serii MDR-ZX

MND_ZX310

Szczególne miejsce w serii słuchawek z pałąkiem MDR-ZX zajmuje luksusowy model MDR-ZX750BN, którego wyróżnikami są między innymi łącze bezprzewodowe Bluetooth®, znakomita izolacja dźwięków z otoczenia, system osłabiania zewnętrznych hałasów oraz szereg obsługiwanych standardów łączności bezprzewodowej.


Lekkie i wygodne w noszeniu słuchawki MDR-ZX750BN pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie cyfrowego dźwięku ze smartfona, tabletu lub komputera. Posiadacze smartfona Xperia™, tabletu Xperia™ lub innego urządzenia z technologią NFC mogą je po prostu przyłożyć do słuchawek: połączenie zostanie wówczas nawiązane automatycznie.

Słuchawki są wyposażone w miękko wyściełany pałąk na głowę oraz 40-milimetrowe przetworniki akustyczne, które zapewniają szczegółową reprodukcję dźwięku i szeroki zakres dynamiczny. Aby słuchanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności, cyfrowy system osłabiania hałasów eliminuje 98% dźwięków z zewnątrz. Elementem tego systemu są znacznych rozmiarów nauszniki, osłaniające uszy w chłodne wiosenne dni. Wbudowany akumulator litowy wystarcza na 13 godzin nieprzerwanego słuchania z włączonym systemem osłabiania hałasów[i]. Z myślą o wygodnym prowadzeniu rozmów telefonicznych słuchawki są dodatkowo wyposażone w mikrofon.

Smukłe i lekkie słuchawki MDR-ZX310 są godnym następcą niezwykle popularnego modelu MDR-ZX300 — i spadkobiercą jego licznych zalet. Gwarantują świetny dźwięk przy codziennym słuchaniu, a dzięki składanej konstrukcji swobodnie mieszczą się w torbie podróżnej. 30-milimetrowe przetworniki akustyczne z mocnymi magnesami żywo reprodukują pełne pasmo częstotliwości, od głębokiego basu po tony wysokie, i zwracają uwagę zrównoważonym brzmieniem różnych rodzajów muzyki.

Kolejną nowością w rodzinie słuchawek Sony z pałąkiem na głowę jest model MDR-ZX610AP, dostępny w czterech odmianach kolorystycznych. W modelu tym zastosowano 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym, co pozwoliło na uzyskanie wyjątkowej czystości brzmienia i dużej czułości. Dla osób podłączających słuchawki MDR-ZX610AP do smartfona dodatkową zaletą będzie darmowa aplikacja Smart Key, którą można pobrać z serwisu Google Play. Dzięki niej można bowiem określić, jak będzie działać umieszczony na przewodzie pilot i mikrofon podczas słuchania muzyki i rozmów telefonicznych.

Słuchawki douszne z serii MDR-EX

W wiosennej ofercie dousznych słuchawek Sony gwiazdą pierwszej wielkości będzie model MDR-EX650AP. W porównaniu z poprzednimi modelami ta nowa konstrukcja z 12-milimetrowym przetwornikiem akustycznym EX jest jeszcze wygodniejsza w noszeniu i zapewnia wyższą jakość dźwięku.

Do wykonania obudowy i poszerzonego kanału akustycznego użyto mosiądzu: materiału przywodzącego raczej na myśl instrumenty muzyczne, takie jak trąbka czy saksofon. Muzycy cenią go za zwartość, połysk i właściwości akustyczne. Mosiądz jest cięższy od aluminium i skuteczniej tłumi wibracje i rezonanse, co przekłada się na czystą, wierną reprodukcję średnich i wysokich częstotliwości. Z myślą o wygodnym telefonowaniu w wyposażeniu słuchawek znalazł się także mikrofon i pilot na kablu.

Kolorowe modele MDR-EX110 i EX15 pozwalają za niewielką cenę uzyskać znacznie lepsze brzmienie niż ze słuchawek dostarczonych w komplecie z odtwarzaczem muzycznym. Modele te można również nabyć w wersji „AP”: z mikrofonem i pilotem na kablu do rozmów telefonicznych.

Sprzedaż nowych, różnokolorowych słuchawek Sony z serii MDR-ZX i MDR-EX rozpocznie się w Europie od kwietnia 2014 r.

[i] Osłabianie zewnętrznych hałasów tworzy lepsze warunki do słuchania dzięki wyciszaniu dźwięków z otoczenia. Każda ze słuchawek zawiera wewnętrzny mikrofon, który w połączeniu z układami elektronicznymi generuje dźwięk w przeciwfazie do dźwięków z otoczenia. Nałożenie tych dwóch dźwięków powoduje zniesienie fal dźwiękowych, a w rezultacie wyciszenie odgłosów zewnętrznych.


Najważniejsze cechy

Nazwa modelu

MDR-ZX750BN

MDR-ZX610AP

MDR-EX650AP

MDR-EX110AP

Kolory

Czarny, biały

Czarny, biały, czerwony, niebieski

Mosiądz

Czarny, biały, czerwony

Typ słuchawek

Zamknięte, dynamiczne

Zamknięte, dynamiczne

Zamknięte, dynamiczne

Zamknięte, dynamiczne

Sposób noszenia

Pałąk na głowę i nauszniki okrywające uszy

Pałąk na głowę i nauszniki

Typ douszny

Typ douszny

Wielkość przetwornika akustycznego (mm)

40 mm

40 mm

12 mm

9 mm

Magnes

Neodymowy

Neodymowy

Neodymowy

Neodymowy

Maksymalna moc wejściowa

100 mW

1000 mW

100 mW

100 mW

Pasmo przenoszenia

(A2DP) 20 Hz – 20 000 Hz (próbkowanie 44,1 kHz)

8 Hz – 22 000 Hz (przy korzystaniu z dostarczonego przewodu)

6 Hz – 25 000 Hz

5 Hz – 28 000 Hz

5 Hz – 24 000 Hz

Czułość

Osłabianie hałasów włączone: 102 dB/mW (przy korzystaniu z dostarczonego przewodu)

Osłabianie hałasów wyłączone: 101 dB/mW (przy korzystaniu z dostarczonego przewodu)

104 dB/mW

105 dB/mW

103 dB/mW

Impedancja

Osłabianie hałasów włączone: 23 omy (przy korzystaniu z dostarczonego przewodu)

Osłabianie hałasów wyłączone: 50 omów (przy korzystaniu z dostarczonego przewodu)

40 omów przy 1 kHz

32 omów przy 1 kHz

16 omów przy 1 kHz

Długość przewodu

-

1,2 m

1,2 m

1,2 m

Przybliżona waga

230 g

170 g (bez przewodu)

9 g (bez przewodu)

3 g (bez przewodu)

Dostarczane wyposażenie

Przewód USB micro, przewód połączeniowy

Wkładki douszne w 4 rozmiarach (SS, S, M, L), regulator przewodu, pokrowiec

Wkładki douszne w 4 rozmiarach
(SS, S, M, L)

Dalsze informacje o bogatej ofercie słuchawek Sony z pałąkiem na głowę (4 modele: MDR-ZX750BN, MDR-ZX610AP, MDR-ZX310AP, MDR-ZX310) i słuchawek dousznych (7 modeli: MDR-EX650AP, MDR-EX450, MDR-EX450AP, MDR-EX110AP, MDR-EX15, MDR-EX15AP) można znaleźć pod adresem: www.sony.pl