Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Wyraźnie słyszalny każdy szczegół: słuchawki douszne XBA-H opracowane przy współpracy z Sony Music Entertainment

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Trudno uwierzyć, że muzyka brzmi aż tak dobrze. A jednak — najnowsze słuchawki douszne XBA-H3 i XBA-H1 firmy Sony gwarantują bogactwo wrażeń słuchowych, które usatysfakcjonuje nawet zawodowych muzyków. Mimo małych rozmiarów, oba modele cechują się bardzo wysoką jakością brzmienia, jakiej można by się raczej spodziewać po znacznie większych słuchawkach studyjnych.

Nowa seria XBA-H to owoc współpracy z cenionym, nagrywającym dla Sony Music duetem Hurts. Wokalista Theo Hutchcraft oraz grający na syntezatorach i gitarze Adam Anderson wspólnie z konstruktorami Sony stworzyli najwyższej jakości słuchawki douszne, które w pełni wykorzystują potencjał innowacyjnej technologii Balanced Armature (BA).

Opracowane przez Sony, unikatowe przetworniki akustyczne BA zawierają niezwykłe lekkie i szybko reagujące membrany, zdolne do nieskazitelnej reprodukcji tonów średnich i wysokich.

W serii XBA-H przetworniki BA połączono po raz pierwszy z dedykowanymi przetwornikami dynamicznymi, służącymi do odtwarzania pełnego zakresu dźwięków z głębokim, rozszerzonym basem. Taka „hybrydowa” konstrukcja gwarantuje niezwykle szczegółowe odtwarzanie wszystkich nagrań z kolekcji muzycznych, od wokali po charakterystyczne dla współczesnej muzyki mocne tony niskie. Kolejnym unikatowym rozwiązaniem zastosowanym przez Sony w modelach z serii XBA-H jest system Beat Response Control, zapewniający rytmiczną reprodukcję najmocniejszych partii basowych.

Słuchawki są dostarczane w komplecie z wysokiej jakości wkładkami dousznymi, wykonanymi z silikonu pokrywanego pianką. Materiał ten zapewnia dokładne dopasowanie do uszu i wygodę noszenia, a ponadto chroni przed przenikaniem dźwięku na zewnątrz i przed zewnętrznym hałasem. Mając słuchawki z takimi wkładkami, można więc całkowicie oddać się słuchaniu muzyki.

Model XBA-H3 doskonale nadaje się do słuchania nagrań ze źródeł o wysokiej rozdzielczości. Wydobywa wszystkie niuanse brzmienia, zarówno w delikatnych i szczegółowych tonach wysokich, jak i pełnym bogatym basie. W unikatowym, trójdrożnym przetworniku akustycznym Sony HD połączono 16-milimetrowy przetwornik dynamiczny i dwa niezależne przetworniki BA: pełnozakresowy oraz superwysokotonowy HD. Pozwoliło to na uzyskanie pięknej, pełnej reprodukcji wszystkich częstotliwości.

Do wykonania zaczepów na uszy użyto elastycznej, odkształcalnej żywicy pokrytej miękkim silikonem, dzięki czemu każdy może dopasować słuchawki do własnych upodobań, unikając nieprzyjemnego ucisku. Model XBA-H3 jest ponadto dostarczany w komplecie z wymiennymi przewodami, przeznaczonymi do użytku z odtwarzaczem MP3 lub smartfonem. Kiedy słuchawki są podłączone do telefonu, prowadzenie rozmów z wolnymi rękami umożliwia umieszczony na kablu pilot i mikrofon.

W ofercie znajdą się również słuchawki XBA-H1 z 9-milimetrowym przetwornikiem dynamicznym i pojedynczym, pełnozakresowym przetwornikiem akustycznym BA. Zapewnią one kryształową czystość partii wokalnych oraz bogaty, przyjemny w odbiorze bas.

Nowe, zaawansowane słuchawki douszne Sony XBA-H3 i XBA-H1 będzie można nabyć w końcu października.

Najważniejsze cechy

XBA-H3

XBA-H1

Zgodność z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

Typ

Zamknięte, hybrydowe

Zamknięte, hybrydowe

Maksymalna moc wejściowa

100 mW

100 mW

Przetwornik akustyczny

Hybrydowy HD, trójdrożny (dynamiczny 16 mm + 2 × Balanced Armature)

Hybrydowy, dwudrożny
(dynamiczny 9 mm + Balanced Armature)

Pasmo przenoszenia

3 – 40 000 Hz

5 – 25 000 Hz

Czułość

107 dB/mW

105 dB/mW

Impedancja

40 Ω (przy 1 kHz)

40 Ω (przy 1 kHz)

Typ przewodu

Około 1,2 m, przewód OFC Litz (zdejmowany zaczep na ucho, rozgałęźny)

Około 1,2 m, przewód OFC Litz (rozgałęźny)

Wtyk

Pozłacany kątowy wtyk mini stereo,

Czterotorowy, pozłacany, kątowy
wtyk stereo mini

Pozłacany kątowy wtyk mini stereo

Waga

10 g (bez przewodu)

7 g (bez przewodu)

Dostarczane wyposażenie

Hybrydowe, silikonowe wkładki douszne (2×SS/S/M/L), wyłożone pianką, silikonowe wkładki douszne (2×S/M/L), regulator przewodu, zaczep, pokrowiec, zdejmowane zaczepy na uszy, przewód z pilotem (OFC Litz, około 1,2 m)

Hybrydowe, silikonowe wkładki
douszne (2×SS/S/M/L),
wyłożone pianką, silikonowe wkładki douszne (2×S/M/L), regulator przewodu, zaczep, pokrowiec