Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Wzornictwo tkwi w szczegółach: telewizory Sony 4K na wystawie Wallpaper* Handmade 2014

Komunikat prasowy   •   Kwi 08, 2014 11:00 CEST

Sony poinformowało, że w czasie targów Salone del Mobile (od 8 do 13 kwietnia 2014 r.) będzie współpracować z miesięcznikiem Wallpaper* — jednym z najważniejszych na świecie periodyków poświęconych wzornictwu. Co roku Wallpaper* zamawia u projektantów, rzemieślników i producentów wyjątkowe i niepowtarzalne meble, elementy wyposażenia domu, ubrania i wiele innych przedmiotów na Wallpaper* Handmade — oczekiwaną przez wszystkich wystawę poświęconą połączeniu wzornictwa i rzemiosła.

Specjalnie na tę wystawę Sony przygotowało cykl trzech miniatur filmowych. Pokazują one projektantów, którzy w swoich pracowniach ręcznie tworzą unikatowe produkty. Do nakręcenia materiału filmowego wykorzystano rewolucyjną technologię Sony 4K.

Każdy film opowiada historię jednego produktu, ukazuje cały proces jego powstawania — od deski kreślarskiej do wytwórni — w znakomitej kolorystyce, rozdzielczości i kontraście, jakie zapewnia tylko technologia 4K firmy Sony. W ten sposób udokumentowano współpracę nowojorskiego projektanta Todda Brachera i portugalskiej firmy Amorim produkującej wyroby z korka; londyńskiego artysty i ilustratora Iana Wrighta i genewskiego zakładu produkcji ołówków, firmy Caran d’Ache; projektantek tkanin Wallace Sewell i mieszczącej się na londyńskiej Saville Row firmy krawieckiej Gieves & Hawkes.

Cały materiał nagrano w standardzie 4K, zapewniającym niezwykłą ilość szczegółów i ostrość obrazu. Do prezentacji filmów na wystawie Wallpaper* Handmade wykorzystane zostaną nowe telewizory 4K Ultra HD Sony BRAVIA: 85-calowy X95 i 65-calowy X9. Współpraca między Sony a magazynem Wallpaper* ma na celu zwiększenie atrakcyjności wystawy dla zwiedzających i stworzenie płaszczyzny dialogu między projektantami a publicznością.

— Wzornictwo tkwi w szczegółach — komentuje Phillip Rose, dyrektor Sony Design Centre Europe. — Warto było zatem sięgnąć po przełomową technologię Sony 4K i przy jej użyciu udokumentować oraz pokazać zwiedzającym, jak tworzą różnorodni, utalentowani projektanci.

— Z punktu widzenia Sony konieczna jest nieustanna krytyczna ocena najdrobniejszych szczegółów. Za każdą innowacyjną wizją stoją takie właśnie drobne szczegóły, zasługujące na uwagę detale, dzięki którym gotowy produkt jest niezwykły i niepowtarzalny. Jestem przekonany, że właśnie detale w obrazie 4K widoczne na ekranach nowych telewizorów X9 pozwalają nam dostrzec zamysły projektantów, podobnie jak najdrobniejsze pociągnięcia pędzla odkrywają przed nami duszę malarza.

Wystawa Wallpaper* Handmade to pierwsza okazja do poznania nowych telewizorów Ultra HD Sony BRAVIA X95 (85") i X9 (65") — do sklepów trafią one dopiero w maju 2014 r. Nowa technologia Sony 4K zapewnia czterokrotnie więcej szczegółów niż materiały HD. Obraz 4K składa się z ośmiu milionów pikseli, dzięki czemu wygląda znacznie bardziej naturalne. Unikatowa konstrukcja „Wedge” telewizora X9 zwiększa stabilność, ułatwia podłączanie przewodów i umożliwia użycie większych, mocniejszych głośników, które zapewniają bogatszy dźwięk.

Odejście od standardowej konstrukcji pozwoliło na zmniejszenie ilości miejsca zajmowanego przez telewizor. W rezultacie nowa seria X9 wyróżnia się śmiałym, prostym wyglądem; dla projektantów wnętrz ważniejsza będzie jednak możliwość postawienia telewizora na półce o mniejszej głębokości. W rezultacie telewizory z tej serii znajdą zastosowanie nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni mieszkalnej.