Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Z muzyką na trening: zakładany na głowę, wodoodporny* Walkman® WS610 z technologią bezprzewodową Bluetooth®

Komunikat prasowy   •   Wrz 03, 2014 16:45 CEST

Dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa dodaje sił do ćwiczeń — zwłaszcza jeśli jej źródłem jest nowy odtwarzacz Walkman Bluetooth® NWZ-WS610, dostarczany komplecie z pilotem o wyglądzie pierścienia.

Nie od dziś wiadomo, że słuchanie muzyki może zwiększać motywację do ćwiczeń — i właśnie temu celowi służy najnowszy, zakładany na głowę odtwarzacz MP3 firmy Sony. Zaprojektowano go z myślą o wygodzie podczas treningu na basenie lub przy bieganiu. Aby zapewnić maksymalną swobodę ruchów, z zewnętrznej konstrukcji całkowicie wyeliminowano przewody. Odtwarzacz jest także wodoodporny, a jego pomysłowo rozwiązane wkładki douszne gwarantują dokładne przyleganie oraz czysty dźwięk podczas pływania i pod prysznicem.

Walkman NWZ-WS610 jako pierwszy model z serii W pełni też funkcję zestawu słuchawkowego Bluetooth® i pozwala urozmaicić sobie bieganie muzyką przesyłaną bezprzewodowo ze smartfona.

Urządzenie jest dostarczane w komplecie z pilotem w kształcie pierścienia[i], który pozwala sterować odtwarzaniem i odbierać telefony. Zastosowanie technologii bezprzewodowej o małej mocy gwarantuje długi czas pracy i eliminuje obawy o wyczerpanie źródła zasilania[ii].

Wybór dostępnych źródeł dźwięku może przyprawić o zawrót głowy: poza nagraniami z pamięci odtwarzacza można słuchać muzyki przesyłanej za pośrednictwem smartfona z serwisów internetowych, takich jak Music Unlimited, Spotify czy YouTube. Nie ma też ryzyka przeoczenia powiadomień z uruchomionych aplikacji czy samego smartfona: funkcja SoundMix inteligentnie miksuje bowiem słuchaną muzykę z ostrzeżeniami dźwiękowymi.

Jak przystało na urządzenie dla uprawiających sport, Walkman NWZ-WS610 pozwala rozmawiać przez telefon z wolnymi rękami. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy na moment przyłożyć go do smartfona: technologia NFC maksymalnie upraszcza łączenie obu urządzeń, nie trzeba więc wykonywać parowania ani szukać odpowiednich ustawień w menu.

Do sterowania odtwarzaczem można także użyć smartfona z zainstalowaną aplikacją Sony SongPal. Pozwala ona między innymi wyszukiwać utwory z określonego albumu lub nagrania określonego wykonawcy, jak również korygować dźwięk. W uzyskaniu żądanego brzmienia pomagają takie ustawienia, jak Clear Phase™, zapewniające realistyczny dźwięk, lub Clear Bass™, przy którym urządzenie odtwarza głęboki, dynamiczny bas bez zniekształceń.

Przesyłanie nagrań do pamięci odtwarzacza odbywa się szybko i sprawnie: wystarczy podłączyć go przewodem do komputera i przeciągnąć żądane utwory.

Zakładany na głowę, wodoodporny odtwarzacz MP3 Walkman NWZ-WS610 z łączem Bluetooth® pojawi się w Europie na początku października 2014 r.


* Odpowiednik klasy ochrony IPX5/IPX8 według JIS/IEC. Podczas testów produkt był przez 30 minut zanurzony w wodzie, na głębokość 2,0 m; nie wystąpiły żadne problemy. Woda słona powoduje korozję; nie używać urządzenia w wodzie morskiej. 

[i] Funkcji Bluetooth® i pilota nie można używać w czasie pływania.

[ii] Bateria wystarcza na mniej więcej 1,5 roku (przy używaniu urządzenia przez 2 godziny dziennie)


Dane techniczne

Nazwa modelu

NWZ-WS615/WS613

Wewnętrzna pamięć

16 GB / 4 GB

Dostępne kolory

Czarny, niebieski, żółtozielony

Obsługiwane formaty audio

MP3/WMA/Linear PCM/AAC

Odporność na działanie wody

IPX5/IPX8 (IEC 60529) lub odpowiednik

 z założonymi wkładkami dousznymi do pływania

Bluetooth®

TAK

Specyfikacja Bluetooth® 4.0

A2DP (SBC, AAC, aptX®)/AVRCP/HFP/HSP/SPP

NFC

TAK

Mikrofon

TAK

Efekty dźwiękowe

Clear Bass, Clear Phase, kompresor dynamikiii, 5-pasmowy korektorii: tylko przy użyciu aplikacji SongPal™

Czas odtwarzania

Muzyka: około 8 godzin[i]

Bluetooth®: około 4 godzin

Czas ładowania

Około 1,5 godziny

Szybkie ładowanie

Ładowanie przez mniej więcej 3 minuty umożliwia do 60 minut odtwarzania[ii]

Waga

Około 37 g

Dostarczane wyposażenie

Pilot:[iii] [iv], podstawka USB, wkładki douszne
(1 zestaw), wkładki douszne do pływania
(1 zestaw), uchwyt


[i] MP3 128 kb/s (przy wyłączonym łączu Bluetooth®)

[ii] MP3 128 kb/s

[iii] IPX5 (IEC 60529) lub odpowiednik

[iv] Wykorzystywana jest litowa bateria zegarkowa CR1620


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net