Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Zabawa w każdym miejscu — przy muzyce z bezprzewodowych głośników i słuchawek Sony EXTRA BASS™

Komunikat prasowy   •   Sty 05, 2017 02:00 CET

Sony EXTRA BASS
  • Nowe produkty z rodziny EXTRA BASS™: cztery głośniki bezprzewodowe i dwa modele słuchawek bezprzewodowych
  • Zaprojektowane do reprodukcji muzyki z dużą ilością basu
  • Nowe, imponujące efekty świetlne w głośnikach bezprzewodowych
  • Wodoodporna[i] konstrukcja i długi czas pracy akumulatora pozwalające zabierać ulubioną muzykę dosłownie wszędzie

Produkty Sony z rodziny EXTRA BASS™ są stworzone do reprodukcji potężnego dźwięku z ogromną dawką basu, dobrze znanego bywalcom klubów. Obecnie w rodzinie tej pojawią się cztery nowe, przenośne głośniki bezprzewodowe w różnych rozmiarach i kolorach. Łączy je jedno: unikatowa technologia EXTRA BASS, tworząca imprezową atmosferę poprzez połączenie mocnego dźwięku, grzmiącego basu i efektów świetlnych[ii].

Nowe głośniki rozkręcą zabawę nie tylko w domu, ale i na powietrzu — a dzięki akumulatorom[iii] pozwalającym na maksymalnie 24 godziny pracy z łatwością dotrwają do końca imprezy. W zapewnieniu niezapomnianych przeżyć pomogą także nowe, intensywne efekty świetlne synchronizowane z rytmem muzyki, efekty DJ[iv] do nadawania zabawie indywidualnego charakteru oraz wodoodporna konstrukcja. Funkcja Wireless Party Chain[v] pozwala stworzyć zestaw złożony z maksymalnie 10 takich głośników[vi] — i znaleźć się w oku muzycznego cyklonu. Aby uzyskać rozległy efekt stereofoniczny, można natomiast połączyć w parę dwa jednakowe głośniki przy użyciu funkcji Speaker Add.

Dla zwolenników zabawy w bardziej osobistym wymiarze przeznaczone są słuchawki bezprzewodowe EXTRA BASS. Reprodukują one równie mocny bas wprost do uszu — bez ryzyka zaplątania się w przewody.

Feeria świateł

Konstruktorzy Sony przenieśli popularne na imprezach efekty świetlne do mniejszych głośników. Połączenie różnych źródeł światła zmieniającego się w rytm ulubionego nagrania sprawia, że nawet w domu można poczuć się jak na koncercie. Model SRS-XB40 wyposażono w prawdziwie klubowe efekty, na które składają się świecące linie diod LED na obwodzie, stroboskop i oświetlenie głośnika. Linijki diod rozjaśniają się różnymi schematami kolorów: od czystej bieli po wszystkie barwy tęczy. Model SRS-XB30 zawiera podobne, wielokolorowe linie i stroboskop, a głośnik XB20 jest wyposażony w jednokolorowe linie świetlne, dopasowane do barwy samego urządzenia.

Doskonała zabawa zgodna z własnym gustem

W stworzeniu sobie i gościom idealnych warunków zabawy pomaga aplikacja Sony SongPal[vii]. Pełni ona funkcję pilota sterującego funkcjami odtwarzania, oświetleniem, trybami dźwięku i łączeniem głośników w większe zestawy. Nowością w głośnikach bezprzewodowych na rok 2017 jest możliwość dodania aplikacji Fiestable, pozwalającej użytkownikom modelu SRS-XB40 dodawać do muzyki efekty DJ i zmieniać kolory prostym ruchem ręki.

Wszystkie modele są bardzo poręczne i wyposażone w łącze Bluetooth® oraz technologię NFC. Można je ustawiać na różne sposoby, poziomo albo pionowo[viii], i z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

Muzyka dzień i noc

Głośnik SRS-XB40 — najmocniejszy, największy i najbardziej zaawansowany ze wszystkich czterech modeli, może grać bez ładowania przez pełne 24 godziny. Na tyle samo czasu wystarcza akumulator nieco mniejszego modelu SRS-XB30 — doskonałego na zabawę w domu lub zorganizowania minifestiwalu. Użytkownicy głośników bezprzewodowych EXTRA BASS nie muszą się też obawiać niespodziewanego wyłączenia zasilania — o kończącym się zapasie energii w akumulatorze poinformuje ich specjalny komunikat głosowy[ix].

Wodoodporne modele dla miłośników przygód

Głośnik bezprzewodowy SRS-XB20 jest nieznacznie mniejszy od dwóch poprzednich modeli, ale nie ustępuje im jakością wykonania. Wszystkie trzy urządzenia są wodoodporne: spełniają wymogi dla klasy ochrony IPX5, co w praktyce oznacza odporność na padający deszcz i wodę pryskającą z basenu.

Mały, ale mocny modelSRS-XB10 nadaje zupełnie nowe znaczenie muzyce „w ruchu”. Na niedużej obudowie urządzenia znajduje się silikonowy pasek, który pełni funkcję podstawki i pomaga skierować dźwięk w żądaną stronę. Tryb pionowy, w którym emisja dźwięku odbywa się we wszystkich kierunkach, doskonale sprawdza się przy słuchaniu w gronie przyjaciół. W trybie poziomym muzyka jest kierowana prosto do uszu.

Silikonowy pasek modelu XB10 można zaczepić na innym przedmiocie, aby przez cały czas być blisko dźwięku EXTRA BASS. Ułatwia to słuchanie muzyki w czasie jazdy rowerem, w namiocie, a nawet podczas górskich wycieczek z plecakiem.

Sam na sam z basem

Kto chce zachować mocny bas dla siebie, ma do wyboru dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych z technologią EXTRA BASS: MDR-XB950N1 i MDR-XB950B1. Oba urządzenia umożliwiają strumieniową transmisję dźwięku przez łącze Bluetooth®, a dzięki technologii NFC (Near Field Communications) pozwalają jednym dotknięciem nawiązać łączność bezprzewodową.

Wyróżnikiem modelu XB950N1 jest technologia osłabiania zewnętrznych hałasów, pozwalająca słyszeć tylko to, co ważne: muzykę z mocnym basem.

Wiosną 2017 r. pojawi się nowa aplikacja „Sony | Headphones Connect”, służąca do personalizacji muzyki w słuchawkach Sony. Pozwoli ona między innymi na wybór różnych środowisk dźwiękowych EXTRA BASS, takich jak Arena, Klub, Sala koncertowa czy Scena w plenerze. Łatwo będzie też przełączać tryby wzmacniania basu. W rezultacie użytkownik będzie mógł dokładnie dobrać głośność i głębię basów do własnych upodobań.

„Prywatna impreza zamknięta” z użyciem słuchawek może się odbyć praktycznie w każdym miejscu. Akumulator modelu XB950N1 wystarcza na 22 godziny słuchania, a modelu XB950B1 na 18 godzin.

Oba modele są również wyposażone w mikrofon i odpowiednie profile łączności Bluetooth®, zatem po sparowaniu z telefonem można swobodnie prowadzić rozmowę, bez skrępowanych rąk. Aby odebrać telefon, wystarczy nacisnąć przycisk na nauszniku; ponownie naciśnięcie spowoduje zakończenie rozmowy i automatyczne wznowienie muzyki.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB40, dostępny w wersji niebieskiej, czerwonej i czarnej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB30, dostępny w wersji niebieskiej, czarnej, czerwonej, zielonej i białej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB20, dostępny w wersji niebieskiej, czarnej, czerwonej, zielonej i białej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Głośnik bezprzewodowy EXTRA BASS SRS-XB10, dostępny w wersji niebieskiej, czarnej, czerwonej, zielonej, białej i żółtej, trafi do sprzedaży w marcu 2017 r.

Słuchawki bezprzewodowe EXTRA BASS MDR-XB950N1, dostępne w wersji czarnej i zielonej, trafią do sprzedaży w marcu 2017 r.

[i] Dotyczy głośników bezprzewodowych spełniających wymogi dla klasy ochrony IPX5

[ii] Z wyjątkiem modelu XB10

[iii] 24 godziny pracy w modelach SRS-XB40 i XB30, 12 godzin w XB20 i 16 godzin w XB10

[iv] Tylko w modelu XB40

[v]Dowolna kombinacja modeli XB40/XB30/XB20

[vi] Z serii głośników bezprzewodowych Sony EXTRA BASS na rok 2017

[vii] Z wyjątkiem modelu XB10

[viii] Model XB20 jest przeznaczony do pracy poziomo

[ix] Z wyjątkiem modelu XB10                   

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net