Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Zabawy przy mocnym dźwięku z przenośnych głośników EXTRA BASS™ firmy Sony

Komunikat prasowy   •   Sie 31, 2017 13:15 CEST

Sony EXTRA BASS™ GTK-XB60

  • Nowe głośniki o dużej mocy z serii EXTRA BASS™: GTK-XB60 i GTK-XB90
  • Lepszy bas i migające światła dostosowane do rodzaju muzyki
  • Wydajny wewnętrzny akumulator pozwalający z łatwością rozkręcić zabawę w każdym miejscu


Firma Sony wprowadza dwa nowe głośniki z serii EXTRA BASS™. Trudno nie zwrócić na nie uwagi: modele GTK-XB60 i GTK-XB90 są najgłośniejszymi i największymi przedstawicielami tej serii, choć nadal pozostają przenośne i bezprzewodowe. Dzięki ich nowym funkcjom można bawić się w każdym miejscu zgodnie z własnymi upodobaniami — ku zazdrości wszystkich znajomych.

Dzięki wprowadzonym ulepszeniom sprzętowym seria EXTRA BASS™ jeszcze lepiej reprodukuje teraz mocny dźwięk o dużym poziomie ciśnienia akustycznego. Wydajny akumulator, trzy sposoby zasilania i możliwość bezprzewodowego podłączania kolejnych urządzeń pozwalają bawić się jeszcze dłużej.

XB60: nie ma złych miejsc na zabawę

Ta sama technologia EXTRA BASS™ z wydłużonym do 14 godzin czasem pracy akumulatora: potężny głośnik GTK-XB60 pozwoli bawić się dosłownie wszędzie, zwłaszcza że można go zasilać z sieci energetycznej i akumulatora, a w razie potrzeby skorzystać ze specjalnego, energooszczędnego trybu Stamina.

Ale po co się ograniczać? Funkcja Wireless Party Chain umożliwia połączenie 10 głośników EXTRA BASS™[1] i uzyskanie jeszcze większej mocy. Do wspólnej zabawy można też zaprosić przyjaciół: urządzenie pozwala na równoczesne podłączenie trzech smartfonów, zatem każdy może być didżejem. A dzięki wejściu mikrofonowemu można także zorganizować wieczór karaoke!

Świecące linie oraz stroboskop nadadzą zabawie niepowtarzalną atmosferę. Głośnik XB60 swobodnie synchronizuje zmiany światła z rytmem muzyki: od EDM przez grime po pop. Precyzyjne dostosowanie oświetlenia do własnych upodobań umożliwiają aplikacje Sony Music Center i Fiestable. Po ich zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym cała moc tego lekkiego, zwartego, ale mocnego głośnika jest na wyciągnięcie ręki!

XB90: odczuwalny bas

W modelu EXTRA BASS™ GTK-XB90 zastosowano oświetlenie z efektem głębi, znane uczestnikowi każdego festiwalu muzycznego. Jeśli dodać do niego większy niż kiedykolwiek poziom ciśnienia akustycznego, pozostaje już tylko wyobrazić sobie ulubionego didżeja w akcji.

GTK-XB90 to większy brat głośnika XB60. Po zaledwie czterogodzinnym ładowaniu może grać przez 16 godzin. Do wyboru są trzy sposoby zasilania: z sieci energetycznej, akumulatora oraz w energooszczędnym trybie Stamina, dzięki któremu zabawa będzie trwała jeszcze dłużej.

Dodatkowe funkcje dostępne w aplikacji Fiestable — w tym własne ustawienia oświetlenia, obsługa ruchami czy efekty DJ oraz samplera — dają pełną kontrolę nad zabawą i wykorzystaniem głośnika. Nie trzeba dodawać, że model XB90 potrafi także bez nadzoru zsynchronizować oświetlenie z muzyką. A jeśli znajomi przyniosą swoje głośniki EXTRA BASS™, dzięki funkcji Wireless Party Chain będzie je można połączyć w jeden potężny zestaw[2].

[1] Z serii EXTRA BASS z roku 2017 (z wyjątkiem SRS-XB10)

[2] Do 10 kompatybilnych głośników

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net